havalimanlari.net / Diyarbakır Havalimanı

Diyarbakır Havalimanı (DIY)
Diyarbakır Airport (DIY)

Diyarbakır Havaalanı telefon Numarası

Diyarbakır Havalimanı
Telefon Numarası

+90 412 233 27 19
+90 412 233 23 82


Resmi Web Sitesi

Diyarbakır Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:16.03.2024DİYARBAKIR HAVALİMANI
DİYARBAKIR AIRPORT


Diyarbakır Havalimanı, Diyarbakır Havalimanı Uçuş Bilgileri, Diyarbakır Havaalanı Ulaşım, Diyarbakır Havalimanı Danışma Telefon Numarası, Diyarbakır Havalimanı Bilgileri,

Diyarbakir Airport, Diyarbakir Airport Flight Information, Diyarbakir Airport Arrival, Diyarbakir Airport Information Telephone Number, Diyarbakir Airport Information, Diyarbakir Airport Transportation, Diyarbakir Airport Transfer


DİYARBAKIR HAVALİMANI BİLGİLERİ
Diyarbakır Havalimanının Bulunduğu şehir : Diyarbakır
Diyarbakır Havalimanı Şehre Uzaklık: 9 kilometre
Diyarbakır Havaliman Saat Dilimi : Europe Istanbul (GMT +2:00)
Diyarbakır Havalimanı IATA KOD: UDIY
Diyarbakır Havalimanı ICAO KODU: LTCC
Diyarbakır Havalimanı Pist Uzunluğu: 3549x45 m.
Diyarbakır Havalimanı Coğrafi Koordinatları: 37°53`33"N, 40°12`04"E
Diyarbakır Havaalanı Hizmete giriş yılı: 1952
Diyarbakır Havaalanı Statüsü: Sivil / Askeri
Diyarbakır Havalimanı e-posta adresi: infodiyarbakir@dhmi.gov.tr

Diyarbakır Havalimanı 1952 yılında hizmete açılmıştır. Güneyddoğu Anadolu bölgesinde bulunan Diyarbakır iline hizmet veren uluslararası bir havalimanıdır. Diyarbakır havalimanının şehir merkezine uzaklığı 11 km olup sivil-askerî kategoridedir.

Ulusal ve uluslar arası seyahat için kullanılan havalimanı, Türk hava yolları, Anadolu Jet Gibi birçok havayolu şirketi tarafından kullanılmaktadır. Havalimanı iniş ve kalkış için farklı türde uçakların kullanımına olanak tanır. Aynı zamanda yolcularına Diyarbakır lezetlerini hediye olarak görtürebilecekleri dükkanlar, dış hatlarda duty free dükkanları restoranlar ve bankomat gibi birçok hizmette sunmaktadır.

2016 yılında hizmete giren yeni terminal binası modern bir mimariye sahip olup yolculara konforlu ve rahat bir yolculuk deneyimi yaşatır.

Diyarbakır Havalimanı İç hatlar terminali

Gelen-giden yolcu katlarının ayrı bölümlerde olduğu toplamda 61.480 m² alana sahip terminaldir. Ankara, Antalya, İstanbul Havalimanı, Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir ve Trabzon'a yapılan uçuşlarda bu terminal binası kullanılmaktadır.

Diyarbakır Havalimanı Dış hatlar terminali

3.557 m² gelen yolcu olmak üzere toplamda 53.381 m² iç-dış hat giden (ortak) yolcu salonu alanına sahip terminal binasıdır. Bu terminalden Hac ve Umre dönemlerinde Suudi Arabistan'a onun dışında ise düzenli olarak Lefkoşa'ya aktarmasız karşılıklı seferler düzenlenmektedir.

Diyarbakır Havalimanı / Diyarbakır Airport
Diyarbakır Havalimanı / Diyarbakır Airport

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım ve Diyarbakır Havalimanı Otopark

Diyarbakır Havalimanı'na ulaşım oldukça kolaydır. Havaliamnı Taksi ve Havaalanı otobüs işletmeleri sayesinde havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizin Ulaşım ve otopark sayfasından ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

havalimanlari.net olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Telefon no:

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Telefon NoSantral :(0 412 ) 229 48 80 - (81,82,83,84...,97)   

 Ulaştırma Daire Başkanlığı Santral : (0 412) 229 05 41

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Otobüs Güzergahları: Lütfen tıklayınız...
     

Diyarbakır Havalimanı Taksi Telefon Numarası:

+90 532 760 30 32

+90 412 236 61 61


Önemli: Burada yayınlananlar bilgilendirme amaçlıdır. Ulaşım ile güncel ve ayrıntılı bilgiyi yukarıdaki telefon numaralarından öğrenebilirsiniz.


diyarbakır havalimanı
Diyarbakır Havalimanı / Diyarbakır Airport

WEB SİTEMİZ; Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Diyarbakır Havalimanı telefon Numarası, Diyarbakır Havaalanı Ulaşım, Diyarbakır Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Diyarbakır Havalimanı statüsü, Diyarbakır Havaalanı Coğrafi koordinatları, Diyarbakır Havalimanı iletişim, Diyarbakır Havalimanı pist uzunluğu, Diyarbakır Havalimanı uçuş bilgileri, Diyarbakır havaalanı uçuş bilgisi, Yer hizmetleri kuruluşları, Diyarbakır Havalimanı Bilgileri....DİYARBAKIR AIRPORT MAP


Diyarbakır Havalimanı Haritası
Diyarbakır Airport map
DİYARBAKIR HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 412 233 27 19DİYARBAKIR HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Diyarbakır Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Diyarbakır havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Diyarbakır havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Diyarbakır havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Diyarbakır Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Diyarbakır Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri.

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Havalimanı işletmecisinden (DHMİ) veya Havayolu Şirketlerinden öğreneniniz.

Diyarbakır (DIY) Havalimanı'na İniş yapan ve Diyarbakır (DIY) Havalimanı'ndan Kalkış yapan uçuşları aşağıda görebilirsiniz.

Diyarbakır (DIY) Havalimanı Geliş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Diyarbakır (DIY) Havalimanı Gidiş Uçuş Bilgi ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.
Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye