havalimanlari.net / Muğla Dalaman Havalimanı

Dalaman Airport Turkish Dalaman (DLM) Airport English

Muğla Dalaman (DLM) Havalimanı
Muğla Dalaman (DLM) Airport

Muğla Dalaman Havalimanı Telefon Numarası

+90 252 792 55 55

Resmi Web Siteleri:
Muğla Dalaman Havalimanı Başmüdürlüğü

YDA Muğla Dalaman Havalimanı
Dalaman Havalimanı bulunduğu şehir : Dalaman / MUĞLA
Dalaman Havalimanı Saat Dilimi : Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Dalaman Havalimanı Coğrafi Koordinatları : 36°42`45"N, 28°47`29"E
Dalaman Havalimanı Havaalanı Statüsü : Sivil / Askeri
Dalaman Havalimanı Şehre Uzaklık : 6 kilometre
Dalaman Havalimanı ICAO KODU : LTBS
Dalaman Havalimanı IATA KODU : DLM
Dalaman Havalimanı Hizmete giriş yılı : 1981
Dalaman Havalimanı Pist (01 /19) buyutu: 3000 x 45 m.
e-posta YDA : info@yda.aero
e-posta dhmiinfodalaman@dhmi.gov.tr

Güncelleme:25.09.2022

Muğla Dalaman Havalimanı 1976 yılında kurulmuş olup, 1981 yılında ise hava trafiğine açılmıştır.  Muğla'nın Dalaman ilçesinde bulunan Muğla Dalaman Havalimanı, hem güvenliği, hem de kaliteli hizmeti ile yolcuların memnuniyetini sağlamaktadır.  Milas-Bodrum Havalimanı ile birlikte Muğla'ya hizmet veren iki uluslararası havalimanından biridir. Dalaman Havalimanı'nın Dalaman ilçe merkezine uzaklığı 6 km' dir.

Dalman Havalimanının Toplam 9.343.000 m² kurulu alanı bulunamakta, 2594 m² iç ve 21588 m² dış hat terminal binasına, 3000x45 m boyutlarında beton kaplamalı piste, 3000x30 m boyutlarında taksiruta ve 932x205 m boyutlarında 21 uçak kapasiteli bir aprona sahiptir.

Dalaman(DLM) Havaalanı, çevredeki turistik bölgelere ve Dalaman çevresine hizmet vermektedir. Türkiye, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'nun geri kalanında 120'den fazla varış noktasına uçuş gerçekleştirilmektedir. Dalaman Havalimanı Uçuş bilgilerini sitemizin uçuş bilgileri sayfasın öğrenebilirsiniz.

Dalaman Havalimanı'nı Otopark kapasitesi 1355 araca ev sahipliği yapacak kadar büyük olduğundan yolcuların rahatça park etmeleri mümkündür. Havalimanına gelen yolcuların araçlarını park edebilmeleri için terminalin hemen ön tarafında otopark mevcuttur. Otopark sürekli denetim altında olup, güvenliği sürekli denetlenmektedir. Ayrıca, yolcuların bekleme sürelerinde sıkılmamaları için park cafe bulunmaktadır. Bunların yanı sıra, yolcuların terminaller arası geçişini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için de özel bir alan oluşturulmuştur.

Muğla Dalaman Havalimanı'na ulaşım ise oldukça kolaydır. Taksi ve otobüs işletmeleri (Muttaş ve Havaş) sayesinde havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizin Ulaşım ve otopark sayfasından ulaşım ile ilgili ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Dalaman şehir merkezine 6 km, Ortaca merkeze 18 km, Dalyan'a 33 km, Fethiye'ye 50 km, Marmaris'e 96 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Dalaman Havalimanı, Dalaman çevresindeki tarihi ve turistik bölgelere hizmet vermektedir. Dalaman Havalimanı Akyaka, Bozburun, Çalış Plajı, Dalyan, Datça, Fethiye, Göcek, Gökova, Hisarönü, İçmeler, Kalkan, Kaş, Marmaris, Ölüdeniz, Kayaköy, Orhaniye, Ovacık, Patara, Sarıgerme, Selimiye, Turunç ve Yalancı Boğaz bölgelerine oldukça yakındır.

Dalaman Havalimanı Fethiye Marmaris Ulaşım:

>>> Fethiyeden Dalaman Havalimanına Nasıl Gidilir/Dalaman Havalimanından Fethiyeye Nasıl Gidilir?

>>> Marmaristen Dalaman Havalimanına Nasıl Gidilir/Dalaman Havalimanından Marmarise Nasıl Gidilir?


havalimanlari.net olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...

Muğla Dalaman Havalimanı Ulaşım
Muğla Dalaman Havalimanı


Muğla Dalaman Havalimanı Ulaşım
Muğla Dalaman Airport

 

 

Muğla Dalaman Havalimanı telefon no, dalaman havaalanı iletişim, Muğla Dalaman Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Muğla Dalaman Havalimanı statüsü, Coğrafi koordinatları, Muğla Dalaman Havalimanı iletişim, Muğla Dalaman Havalimanı pist uzunluğu, Muğla Dalaman Havalimanı uçuş bilgileri, Muğla Dalaman havaalanı uçuş bilgisi, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Muğla Dalaman Havalimanı Bilgileri....

havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar dileriz....

 MUGLA DALAMAN AIRPORT MAP


Daha Büyük Görüntüle
Muğla Dalaman Havalimanı Haritası
Muğla Dalaman Airport map
MUĞLA DALAMAN HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 252 792 55 55MUĞLA DALAMAN HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Muğla Dalaman Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Muğla Dalaman havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Muğla Dalaman havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Muğla Dalaman havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Muğla Dalaman Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Muğla Dalaman Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri.

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Havalimanı işletmecisinden (DHMİ) veya Terminal İşletmecisi olan YDA Dalaman Airport'dan öğrenebilirsiniz.

Muğla Dalaman (DLM) Havalimanı'na İniş yapan ve Muğla Dalaman (DLM) Havalimanı'ndan Kalkış yapan uçuşları aşağıda görebilirsiniz.

Muğla Dalaman (DLM) Havalimanı Geliş

Flight information is provided by Airportia, and is subject to the Airportia Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Airportia" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Muğla Dalaman (DLM)Havalimanı Gidiş

Flight information is provided by Airportia, and is subject to the airportia Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Airportia" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 


MUĞLA DALAMAN HAVALİMANINDAN GÖRÜNTÜLERDalaman Havalimanı İç Hatlar / Dış Hatlar
Dalaman Havalimanı İç Hatlar / Dış HatlarÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye