havalimanlari.net / Antalya Havalimanı

ANTALYA HAVALİMANI BAGAJ KISITLAMALARI

Güncelleme:17.05.2024

Antalya Havalimanı Check in KontuarlarıAntalya Havalimanı Check in Kontuarları

Antalya Havalimanı Bagaj kısıtlamaları

 

Bagajlara ilişkin çeşitli emniyet ve güvenlik yönetmelikleri bulunmaktadır. Aşağıdaki bilgilere göz atmak için birkaç dakikanızı ayırmanızı öneririz.

Bagaj, yolculukla ilgili olarak yolcunun giyimi, kullanımı, kolaylığı, rahatlığı için uygun veya gerekli olan nesne, madde ve diğer şahsi mallar anlamına gelir.

Yolculuk sırasında konfor ve güvenliğiniz için bagajınızda tehlikeli madde olup olmadığını mutlaka kontrol ediniz.
Lütfen, kendi güvenliğiniz için bagajlarınızı kendiniz hazırlayınız ya da hazırlanmasına nezaret ediniz. Bagajlarınızı hazırlarken kapalı kutu, paket ve tüm ambalajları kontrol etmeye özen gösteriniz. Ayrıca, başkasına götürülmek üzere size verilen ve içinde ne olduğunu bilmediğiniz hiçbir eşyayı kesinlikle kabul etmeyiniz.

Amerika Ulaştırma Güvenlik İdaresi’nce (TSA) alınan karar gereği Amerika uçuşlarında üzerinizde ve el bagajlarınızda rezistanslı-alevli çakmak bulundurulması kesinlikle yasaktır. Uçuşunuza ilişkin mutlaka yasaklı maddeler hakkında hava yolu kuruluşundan bilgi alınız.
Varış veya kalkış noktası olan ülkenin kayıtlı bagaj ve kayıtsız bagaj içinde kabul etmediği maddeler olabilir. Lütfen biletinizi alırken bu konuda bilgi talep ediniz.

Mücevher, para, cep telefonu, bilgisayar doküman vb. değerli eşyalarınızı el bagajınızda taşıyınız.

Bagajınız aşağıdaki durumlarda uçuşlara kabul edilmeyebilir.

 • Uçağı, yolcuları ve diğer yükleri tehlikeye düşürebilecek nitelikte ise,
 • Düzgün ve güvenli taşımayı sağlayacak şekilde paketlenmemiş ise,
 • Kalkış yapılan, varılacak veya üst geçiş yapılacak herhangi bir devletin kanunları, kuralları ile taşınması yasaklanmış yükler içeriyor ise,
 • Ebatları bakımından uygun değil ise, ( bilgi için ilgili hava yolu şirketinize danışmanızı rica ederiz.)

Seyahat etmek üzere seçtiğiniz hava yolu şirketinden bagajınızı hangi noktaya kadar etiketleyeceğini mutlaka öğreniniz ve biletinizden kontrol ediniz. Bagajınızın üzerine ad/soyad, telefon numarası ve adres gibi bilgileri içeren isim etiketini mutlaka takınız. Etiketleri hava yolu bankolarından temin edebilirsiziniz.

Daha önceki seyahatlerinize ait etiketlerinizi bagaj üzerinde bırakmayınız.

Çuval, naylon torba, teneke kutu, bidon vs. bagaj niteliği taşımayan eşyaların uçağın bagaj bölümüne ve kabin içine kabul edilmeyeceğini unutmayınız. Çakı, bıçak, tırnak makası, çakmak vs. gibi kesici, delici ve patlayıcı eşyaların kabinde bulunması güvenlik açısından sakıncalı olup, kabul edilmediğini unutmayınız ve yanınızda bulundurmayınız.

Bagaj/bagajlarınızın taşıma esnasında fazla dolu olmasından dolayı zarar görmemesi veya sapının kopmaması için genişlik sınırlarını ve ağırlık taşıma kapasitesini zorlamayınız. Taşıma hakkınızı aştığınız takdirde fazla bagaj ücreti ödemeniz gerektiğini unutmayınız.

Bagaj/bagajlarınızın teslim işlemlerini kendi adınıza yaptırınız ve teslim ettiğiniz bagaj/bagajlarınız için size verilen etiket kuponları üzerindeki bilgileri kontrol ediniz.

Başkasına ait bagaj/bagajları kendi üzerinize almayınız.

Uçağa binmeden önce bagaj gösterme uygulaması var ise bagaj/bagajlarınızı görevlilere gösteriniz.

Varışınızda; bagaj bandından size ait bagaj/bagajları alırken yanlışlıkla benzer bagaj almamaya dikkat ediniz.

Varışınızda teslim alamadığınız bagaj/bagajlarınız ve anında fark edebileceğiniz türden hasarlarınız için, havalimanını terk etmeden önce Kayıp ve Bulunan Eşya Ofisi’ne yapacağınız başvuruda seyahat biletinizi, bagaj etiketinizi ve kimliğinizi ibraz ediniz.

Anında fark edemediğiniz hasar ve eksiklikler için ise seyahat tarihinizden itibaren 7 gün içinde ilgili hava yoluna müracaat ediniz.

Rahat ve güvenli uçuşlar dileriz.

Sıvı kısıtlamaları

Türk Yetkilileri sizi sıvı patlayıcı tehdidine karşı korumak için AB sıvı kısıtlamalarını benimsemiştir. Mart 2009’dan itibaren bu kısıtlamalar tüm Türk havalimanlarında uygulanmaktadır. Artık siz ve el bagajınız yasak olan diğer nesnelerin yanı sıra sıvılar için de kontrol edileceksiniz. El bagajınıza yalnızca çok küçük miktarlarda sıvı koymanıza izin verilmektedir.

Bu sıvılar aşağıdakileri içermektedir:

 • Su ve diğer içecekler, çorbalar, şuruplar
 • Krem, losyon ve yağlar
 • Parfümler
 • Spreyler
 • Saç ve duş jellerini içeren jeller
 • Köpük ve deodorant gibi basınçlı kutuların içindekiler
 • Diş macununu da içeren macunlar
 • Sıvı-katı karışımları
 • Maskara
 • Benzer yoğunluktaki diğer maddeler
 • İstisnalar, ilaçlar ve beslenmeye ilişkin gereklilikler ve havalimanından satın alınan gümrüksüz eşyalar için geçerlidir.

İyi Bir Yolculuk Dileriz......


Check in işlemlerinde dikkat edilecek hususlar:

Havalimanına gelirken bilet, geçerli pasaport ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kimliği bulunmayan yolcular uçağa kabul edilmemektedir.

Çocuklar ve bebekler dahil olmak üzere tüm yolcuların check-in işlemleri esnasında kimliklerini ibraz etmesi zorunludur. Elektronik biletle seyahat eden yolcuların PNR numaralarını bilmeleri ve geçerli kimliklerini ibraz etmeleri yeterlidir.

Her hava yolunun bagaj taşıma kuralları değişebildiğinden, taşınması gereken bagaj sayısı ve ağırlığı hakkında ilgili hava yolundan bilgi alabilirsiniz.

Check in işlemlerinizi hangi kontuarlardan yaptıracağınızı kontuarlarının üzerinde bulunan elektronik bilgi monitörleri ve terminal dahilinde bulunan yolcu bilgilendirme panolarından öğrenebilirsiniz.

Yolcular ilgili hava yolunun check-in kontuarına bilet, resimli kimlik ( geçerli pasaport, nüfüs cüzdanı,ehliyet, evlilik cüzdanı) ve varsa bagajı ile birlikte müracaat eder.

Dış hatlarda gidilecek ülke için vize gerekiyorsa, pasaportunda geçerli vizenin bulunması şarttır. Eğer bagajı varsa bagajının üzerinde adı-soyadı-telefon numarası-adres gibi bilgileri içeren isim etiketi mutlaka takılmalıdır. Kabin içine alınabilecek el bagajları için check-in görevlisine bilgi verilerek kabin bagajı etiketi takılmalıdır.

Check in kontuarlarında, Hava Yolu görevlisi, bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra, check-in sisteminden biniş kartı ve bagaj etiketini hazırlayarak, bagajı teslim alır. Bagaj etiketinin ufak kısmı yolcuya verilmek üzere bilete yapıştırılır. Diğer kısmı ise bagaja bağlanarak uçağa gönderilir.

Hava Yolu görevlisi, bilet, kimlik ve üzerinde sefer sayısı ,gidiş kapı numarası, uçağa alınma saati ve uçakta seyahat edilecek koltuk numarasını gösteren biniş kartını yolcuya teslim ederek check-in işlemleri tamamlanmış olur.

Havayolu şirketlerinin yerini kontuarların üzerindeki bilgi ekranlarından takip edebilirsiniz. türk hava yollari check in kontuarları giden yolcu salonunun sol tarafıında bulunmaktadır.


Antalya Havalimanı Ulaşım, Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir?,

>>> Antalya Havalimanı Ulaşım (Antalya Havaalanı Ulaşım) Seçenekleri..

>>> Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

>>> Antalya Havalimanından Otogara Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Otogar Ulaşım

>>> Antalya Havalimanından Laraya Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Lara Ulaşım

>>> Şehir Merkezinden Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Merkez - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Laradan Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Lara - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Otogardan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Antalya Otogar - Antalya Havaalanı Ulaşım

Antalya Havalimanından Kemer'e nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım.

Antalya Havalimanından Kemer'e Nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım, Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım havaş, Antalya Havalimanı Kemer Transfer, Antalya Havalimanından Kemere Otobüs ile nasıl gidilir? konusunda merak ettiklerinizi aşağıdaki linki takip ederek öğrenebilirsniz.

>>> Antalya Havalimanından Kemer'e nasıl gidilir?: Lütfen Tıklayınız...>>>

 

Antalya Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark Ücretleri 2024

Antalya Havalimanı Otopark ücretlerini sitemizin Antalya İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark sayfalarından öğrenebilirsiniz .

>>> Antalya Havalimanı İç Hatlar Otoparkı ve Otopark Ücreti 2024 >>

>>> Antalya Havalimanı Dış Hatlar (T1 ve T2) Otoparkı ve Otopark Ücretleri >>

 


Antalya Havaalanı, Antalya Airport

Önemli: Buradaki yayınlan veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız veya web adresinden öğrenmeniz gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...

Antalya Havalimanı bagaj düzenlemeleri, Antalya Havaalanı el bagajı kısıtlamaları, antalya havalimanı kabin bagajı sınırlamalrı, antalya havalimanı kısıtlı maddeler, Antalya Havaalanı el bagajı sıvı kısıtlaması, Antalya Havalimanı sıvı kısıtlamaları.


ANTALYA AIRPORT MAP


Antalya Havalimanı Haritası
Antalya Airport map
ANTALYA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

444 7 423
+90 242 330 36 00


ANTALYA HAVALİMANI-HAVAALANI (AYT) -ANTALYA AIRPORT (AYT)

Antalya Havalimanı (Antalya International Airport) (IATA Kodu:AYT, ICAO kodu: LTAI) ; Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya şehrinde olup şehir merkezinin 13 km doğusundadır. Diğer bilinen Turizm merkezlerine olan uzaklığı ise: Alanya 125 km, Serik 30 km, Manavgat 65 km, Side 65 km, Gazipaşa 165 km, Kemer  57 km, Finike 125 km, Kaş 200 km,  Kalkan 230 km’dir. Bu merkezlere ulaşım tur otobüsleri , Taksi ve Şehirlerarası otobüsler  ile sağlanmaktadır. Diğer sayfalarımzda bu bilgileri kolayca ulaşabilirsiniz.

1960 yılında açılan Antalya Havalimanı bugün Türkiye’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonraki en büyük havalimanıdır. Yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ise Avrupa’nın 15’nci yoğun havalimanıdır (2015 yılı toplam yolcu sayılarına göre). 2021 yılı sonu itibari ile İç hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 4.765.985 ve Dış Hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 17.247.876 olmak üzere Toplam  Yolcu Sayısı: 22.013.861 olarak gerçekleşmiştir. 2021 yılına göre %127 artış sağlanmıştır.

Antalya Havalimanı (Antalya Airport) yaklaşık olarak 14.000 m2 alan üzerine kuruludur.  Antalya Havalimanı’nda; 3 adet pist bulunmaktadır. 2 adet pistin uzunluğu 3400 metre olup diğer pistin uzunluğu da  2990 metredir.

Antalya Havalimanı nda İç Hatlar Terminali, 2 adet Dış Hatlar Terminali (T1, T2), VIP ve CIP terminalleri bulunmaktadır ve bu terminallerden yolculara hizmet verilmektedir.


Antalya Havalimanı'nın giriş noktalarında uygulanan güvenlik önlemleri nedeniyle terminallere ulaşmak zaman almaktadır. Yolcuların bu durumu dikkate alarak, havalimanına daha erken gelmeleri gerektiğinin bilinmesini isteriz.

Antalya Havalimanıından yapılan yurtdışı uçuşları 1. Dış Hatlar (T1) Terminalinden yapılmaktadır. 2. Dış Hatlar (T2) Terminali bakım onarım çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır.

Antalya Havalimanı'na ulaşım:

1- Havaş otobüsleri,

2 - 600 ve 800 numaralı Havaalanı Otobüsleri,

3- Tramvay ve

4- Taksi ile sağlanmaktadır.

Antalya Havaalanının ulaşım imkanları geniş ve kolaydır.

Ayrıca, Antalya Havaalanı'nda ve yakın çevresinde bulunan Kiralık Araç diğer adıyla Rent a Car şirketlerinin hizmetinden de yararlanarak havalimanına ulaşabilir veya havalimanından istediğini yere çok daha hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. 

Bu imknaların yanında Antalya Havalimanı Transfer Firmaları ile aracılığıyla tek olarak veya toplu olarak istediğiniz yere gidebilir istediğiniz yerden de havalimanına gelebilirsiniz. Tercih ettiğiniz Transfer firmaları terminal yolcu çıkışlarında sizi karşılaycaktır.

Şayet kendi aracınızla gelmek isterseniz şehir içine bir çok moktafa havalmanını gösteren yönlendirme levhalarını takip ederek kolayca havalimanına gelebilirsiniz. Aracınızı da Antalya Havalimanı Otoparkına bırakabilirisniz.

Antalya havaalanı Ulaşım ve Otopark ücretleri hakkındaki bilgileri sitemizin Ulaşım ve Otopark sayfasından öğrenebilirsiniz.


Antalya HavalimanıÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye