havalimanlari.net / Antalya Havalimanı

ANTALYA HAVALİMANI BAGAJ HİZMETLERİ, BAGAJ DÜZENLEMELERİ
Antalya Airport Baggage Services

Güncelleme:17.05.2024

Antalya Havalimanı Check in KontuarlarıAntalya Havalimanı Check in Kontuarları

Antalya Havalimanı El Bagajı Düzenlemeleri

Kabin Bagajı

Yolcunun kendi denetiminde ve sorumluluğunda, uçak içerisine yanına aldığı bagajdır.
Kabin bagajında taşınması yasaklanmış maddeler Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programı EK-17'de sıralanmıştır.
Bununla birlikte Milli Sivil Havacılık Güvenlik Programının EK-17’de belirtildiği üzere ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü talimatıyla 1 Ekim 2009 tarihinden itibaren havalimanlarından yapılan Dış Hat ve İç Hat uçuşlarında sıvı kısıtlaması uygulanmaktadır.

El bagajınıza konulmaması gereken bazı eşyalar vardır. Bulunması halinde bu eşyalara el konulabilir. Aşağıdaki liste uçağa alınamayacak eşyaların listesini göstermektedir. Yasak olan tüm eşyaları sıralayamadığımızı lütfen göz önünde bulundurunuz.

 • Makas (iki kanadı da yuvarlak uçlu olanlar ya da üç santimetreden küçük olanlar hariç)
 • Tıraş bıçakları (jiletleri plastik kalıpların içinde olan tıraş bıçaklarına izin verilmektedir ancak açılarak çıkarılabilen tıraş bıçakları yasaktır)
 • Ucu hangi uzunlukta olursa olsun bıçaklar (çakılar da dahil)
 • Hipodermik (derialtı) iğneler (tıbbi sebepler için gerekli olmadığı sürece yasaktır; bu tür sebeplerin varlığı kanıt gerektirmektedir)
 • Aletler
 • Sapan
 • Tirbuşon
 • Yürüyüş sopası
 • Oyuncak/sahte tabancalar (metal ya da plastik)
 • Sopalar (beyzbol/kriket)
 • Dartlar
 • Bilardo, snooker ya da Amerikan bilardosu istekaları
 • Sıvılar (aerosol ve jeller)

Türk Yetkilileri sizi sıvı patlayıcı tehdidine karşı korumak için AB sıvı kısıtlamalarını benimsemiştir. Mart 2009’dan itibaren bu kısıtlamalar tüm Türk havalimanlarında uygulanmaktadır. Artık siz ve el bagajınız yasak olan diğer nesnelerin yanı sıra sıvılar için de kontrol edileceksiniz. El bagajınıza yalnızca çok küçük miktarlarda sıvı koymanıza izin verilmektedir.

Bu sıvılar aşağıdakileri içermektedir:

 • Su ve diğer içecekler, çorbalar, şuruplar
 • Krem, losyon ve yağlar
 • Parfümler
 • Spreyler
 • Saç ve duş jellerini içeren jeller
 • Köpük ve deodorant gibi basınçlı kutuların içindekiler
 • Diş macununu da içeren macunlar
 • Sıvı-katı karışımları
 • Maskara

Benzer yoğunluktaki diğer maddeler İstisnalar, ilaçlar ve beslenmeye ilişkin gereklilikler ve havalimanından satın alınan gümrüksüz eşyalar için geçerlidir.

havalimanlari.net ekibi sizlere İyi Bir Yolculuk Diler......


Check in işlemlerinde dikkat edilecek hususlar:

Havalimanına gelirken bilet, geçerli pasaport ve kimliğinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kimliği bulunmayan yolcular uçağa kabul edilmemektedir.

Çocuklar ve bebekler dahil olmak üzere tüm yolcuların check-in işlemleri esnasında kimliklerini ibraz etmesi zorunludur. Elektronik biletle seyahat eden yolcuların PNR numaralarını bilmeleri ve geçerli kimliklerini ibraz etmeleri yeterlidir.

Her hava yolunun bagaj taşıma kuralları değişebildiğinden, taşınması gereken bagaj sayısı ve ağırlığı hakkında ilgili hava yolundan bilgi alabilirsiniz.

Check in işlemlerinizi hangi kontuarlardan yaptıracağınızı kontuarlarının üzerinde bulunan elektronik bilgi monitörleri ve terminal dahilinde bulunan yolcu bilgilendirme panolarından öğrenebilirsiniz.

Yolcular ilgili hava yolunun check-in kontuarına bilet, resimli kimlik ( geçerli pasaport, nüfüs cüzdanı,ehliyet, evlilik cüzdanı) ve varsa bagajı ile birlikte müracaat eder.

Dış hatlarda gidilecek ülke için vize gerekiyorsa, pasaportunda geçerli vizenin bulunması şarttır. Eğer bagajı varsa bagajının üzerinde adı-soyadı-telefon numarası-adres gibi bilgileri içeren isim etiketi mutlaka takılmalıdır. Kabin içine alınabilecek el bagajları için check-in görevlisine bilgi verilerek kabin bagajı etiketi takılmalıdır.

Check in kontuarlarında, Hava Yolu görevlisi, bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra, check-in sisteminden biniş kartı ve bagaj etiketini hazırlayarak, bagajı teslim alır. Bagaj etiketinin ufak kısmı yolcuya verilmek üzere bilete yapıştırılır. Diğer kısmı ise bagaja bağlanarak uçağa gönderilir.

Hava Yolu görevlisi, bilet, kimlik ve üzerinde sefer sayısı ,gidiş kapı numarası, uçağa alınma saati ve uçakta seyahat edilecek koltuk numarasını gösteren biniş kartını yolcuya teslim ederek check-in işlemleri tamamlanmış olur.

Havayolu şirketlerinin yerini kontuarların üzerindeki bilgi ekranlarından takip edebilirisiniz. türk hava yollari check in kontuarları giden yolcu salonunun sol tarafıında bulunmaktadır.


Antalya Havalimanı Ulaşım, Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir?,

>>> Antalya Havalimanı Ulaşım (Antalya Havaalanı Ulaşım) Seçenekleri..

>>> Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

>>> Antalya Havalimanından Otogara Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Otogar Ulaşım

>>> Antalya Havalimanından Laraya Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Lara Ulaşım

>>> Şehir Merkezinden Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Merkez - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Laradan Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Lara - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Otogardan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Antalya Otogar - Antalya Havaalanı Ulaşım

Antalya Havalimanından Kemer'e nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım.

Antalya Havalimanından Kemer'e Nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım, Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım havaş, Antalya Havalimanı Kemer Transfer, Antalya Havalimanından Kemere Otobüs ile nasıl gidilir? konusunda merak ettiklerinizi aşağıdaki linki takip ederek öğrenebilirsniz.

>>> Antalya Havalimanından Kemer'e nasıl gidilir?: Lütfen Tıklayınız...>>>

 

Antalya Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark Ücretleri 2024

Antalya Havalimanı Otopark ücretlerini sitemizin Antalya İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark sayfalarından öğrenebilirsiniz .

>>> Antalya Havalimanı İç Hatlar Otoparkı ve Otopark Ücreti 2024 >>

>>> Antalya Havalimanı Dış Hatlar (T1 ve T2) Otoparkı ve Otopark Ücretleri 2024 >>

 


Antalya Havaalanı, Antalya Airport

Önemli: Buradaki yayınlan veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız veya web adresinden öğrenmeniz gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...

Antalya Havalimanı bagaj düzenlemeleri, Antalya Havaalanı el bagajı, antalya havalimanı kabin bagajı düzenlemeleri, antalya havalimanı kısıtlı maddeler, Antalya Havaalanı el bagajında yasaklı maddeler, havalimanında hangi sıvılar el bagajına alınır?


ANTALYA AIRPORT MAP


Antalya Havalimanı Haritası
Antalya Airport map
ANTALYA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

444 7 423
+90 242 330 36 00


ANTALYA HAVALİMANI-HAVAALANI (AYT) -ANTALYA AIRPORT (AYT)

Antalya Havalimanı (Antalya International Airport) (IATA Kodu:AYT, ICAO kodu: LTAI) ; Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya şehrinde olup şehir merkezinin 13 km doğusundadır. Diğer bilinen Turizm merkezlerine olan uzaklığı ise: Alanya 125 km, Serik 30 km, Manavgat 65 km, Side 65 km, Gazipaşa 165 km, Kemer  57 km, Finike 125 km, Kaş 200 km,  Kalkan 230 km’dir. Bu merkezlere ulaşım tur otobüsleri , Taksi ve Şehirlerarası otobüsler  ile sağlanmaktadır. Diğer sayfalarımzda bu bilgileri kolayca ulaşabilirsiniz.

1960 yılında açılan Antalya Havalimanı bugün Türkiye’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonraki en büyük havalimanıdır. Yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ise Avrupa’nın 15’nci yoğun havalimanıdır (2015 yılı toplam yolcu sayılarına göre). 2021 yılı sonu itibari ile İç hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 4.765.985 ve Dış Hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 17.247.876 olmak üzere Toplam  Yolcu Sayısı: 22.013.861 olarak gerçekleşmiştir. 2021 yılına göre %127 artış sağlanmıştır.

Antalya Havalimanı (Antalya Airport) yaklaşık olarak 14.000 m2 alan üzerine kuruludur.  Antalya Havalimanı’nda; 3 adet pist bulunmaktadır. 2 adet pistin uzunluğu 3400 metre olup diğer pistin uzunluğu da  2990 metredir.

Antalya Havalimanı nda İç Hatlar Terminali, 2 adet Dış Hatlar Terminali (T1, T2), VIP ve CIP terminalleri bulunmaktadır ve bu terminallerden yolculara hizmet verilmektedir.


Antalya Havalimanı'nın giriş noktalarında uygulanan güvenlik önlemleri nedeniyle terminallere ulaşmak zaman almaktadır. Yolcuların bu durumu dikkate alarak, havalimanına daha erken gelmeleri gerektiğinin bilinmesini isteriz.

Antalya Havalimanıından yapılan yurtdışı uçuşları 1. Dış Hatlar (T1) Terminalinden yapılmaktadır. 2. Dış Hatlar (T2) Terminali bakım çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır.

Antalya Havalimanı'na ulaşım:

1- Havaş otobüsleri,

2 - 600 ve 800 numaralı Havaalanı Otobüsleri,

3- Tramvay ve

4- Taksi ile sağlanmaktadır.

Antalya Havaalanının ulaşım imkanları geniş ve kolaydır.

Ayrıca, Antalya Havaalanı'nda ve yakın çevresinde bulunan Kiralık Araç diğer adıyla Rent a Car şirketlerinin hizmetinden de yararlanarak havalimanına ulaşabilir veya havalimanından istediğini yere çok daha hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. 

Bu imknaların yanında Antalya Havalimanı Transfer Firmaları ile aracılığıyla tek olarak veya toplu olarak istediğiniz yere gidebilir istediğiniz yerden de havalimanına gelebilirsiniz. Tercih ettiğiniz Transfer firmaları terminal yolcu çıkışlarında sizi karşılaycaktır.

Şayet kendi aracınızla gelmek isterseniz şehir içine bir çok moktafa havalmanını gösteren yönlendirme levhalarını takip ederek kolayca havalimanına gelebilirsiniz. Aracınızı da Antalya Havalimanı Otoparkına bırakabilirisniz.

Antalya havaalanı Ulaşım ve Otopark ücretleri hakkındaki bilgileri sitemizin Ulaşım ve Otopark sayfasından öğrenebilirsiniz.


Antalya HavalimanıÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye