havalimanlari.net / Antalya Havalimanı

Turkish English

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali (T1-T2)
Antalya Airport International Terminal T1 - T2

Güncelleme:17.05.2024


ANTALYA HAVALİMANI 1. DIŞ HATLAR TERMİNALİ-T1
ANTALYA AIRPORT 1. INTERNATIONAL TERMINAL -T1

Antalya HavalimanıDış hatlar Terminali T1, Antalya International Terminal 1 (T1)
Antalya Havalimanı Dış hatlar Terminali T1, Antalya International Terminal 1 (T1)

Açılış tarihi 1 Nisan 1998

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar terminali (T1); 54.300 m² kullanım alanlı, 6 Adet Bagaj alım konveyörü 5 milyon yolcu/yıl kapasitelidir,

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar terminalinde (T1) ; 10 adet gate 4 adeti 2 şer olmak üzere 12 adet uçak park kapasiteli 8 adet yolcu köprüsü,

59 adet check-in kontuarı, 60 pasaport kontuarı, 33.391 m²`lik alan üzerinde Toplam 476 binek oto

265 otobüs park kapasiteli açık otopark, kapalı otopark ve 14 adet vize bankosu bulunmaktadır.

Antalya İnternational Termianal T1 Danışma Telefon No
Antalya 1. Dış Hatlar Terminali Danışma

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali T1 Danışma Telefon No:
(Antalya Airport International Terminal T1 Information Desk Telephone Number)

+90 242 315 41 25

ANTALYA HAVALİMANI 1. DIŞ HATLAR TERMİNALİ YEME İÇME MEKANLARI

Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali Yeme İçme Markaları
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali Yeme İçme Şirkeleri
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali Yeme İçme Markaları
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali Yeme İçme Şirketleri

ANTALYA HAVALİMANI 2. DIŞHATLAR TERMİNALİ -T2
ANTALYA AIRPORT 2. INTERNATIONAL TERMINAL -T2

Antalya Havalimanı Airport Dış Hatlar Terminali T2
Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali

Antalya 2. Dış Hatlar Terminali Açılış tarihi 17 Nisan 2005

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar terminali (Terminal 2) : 77.000 m² kullanım alanı, Uçak park adedi: 54 ( açık park pozisyonu 42 + 12 adet köprülü park)

Bagaj kapasitesi : 5.000/saat 185.000 m²`lik alan, 5 milyon yolcu/yıl kapasitelidir,

Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar terminalinde (Terminal 2) ; 4 adeti 2 şer olmak üzere 12 adet uçak park kapasiteli 8 adet yolcu köprüsü, 65 adet check-in kontuarı, bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı Dış hatlar Adres:

Fraport TAV Antalya Terminal İşletmeciliği A.Ş.
Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminali
07230 Antalya - TÜRKİYE

 

Antalya 2.  Dış Hatlar Termianali (T2) Danışma Telefon No

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali T2 Danışma Telefon No:
(Antalya Airport International Terminal T2 Information Desk Telephone Number)

+90 242 315 41 25
444 7 423


Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali Yeme İçme Yerleri, Yemek Firmaları
Antalya Airport Intrenational Terminal 2 ; Restaurant, Food and Beverages

Antalya Havalimanı 2.Dış Hatlar Terminali Simit Sarayı
Simit Sarayı Antalya Havalimanı 2.Dış Hatlar Terminali

SİMİT SARAYI 

YER : Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali - T2 Giden Yolcu Salonu İkinci Güvenlikten Önce, Antalya Airport İnternational Terminal 2 - T2 Before Security (7/24 )

HİZMET ŞEKLİ: Self servis
SATILAN ÜRÜNLER: Simit çeşitleri, Unlu Mamüller, Pastalar, Börekler, Çay ve Kahve Çeşitleri,   Sandwich and pastry products, hot drinks, cold drinks

Antalya Havalimanı 2.Dış Hatlar Yeme İçme Starbucks Coffe

STARBUCKS COFFE

YER - PLACE : Antalya 2. Dış Hatlar Terminali Dışarısı Güvenlikten önce, Antalya International Terminal 2 - T2 Before Security (7/24 )
HİZMET ŞEKLİ, SERVICE CONCEPT : Self service
ÜRÜNLER, PRODUCTS :Kahve Çeşitleri, Soğuk Sıcak İçecekler, Sandviç Çeşitleri, Pasta Çeşitleri, Coffees, Sandwiches, soft drinks, hot drinks, cold drinks and pastry products. 

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Yeme İçme Burger King

BURGER KİNG

YER - PLACE :Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali Salonu Dışı Güvenlikten Önce, Antalya International Airport Terminal 2, Before Security (7/24 )
HİZMET ŞEKLİ, SERVICE CONCEPT : Self service
ÜRÜNLER, PRODUCTS :Hamburger Çeşitleri, Soğuk Sıcak İçecekler,  Fast Food, hot drinks, cold drinksAntalya Havalimanı Ulaşım, Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir?,

>>> Antalya Havalimanı Ulaşım (Antalya Havaalanı Ulaşım) Seçenekleri..

>>> Antalya Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım

>>> Antalya Havalimanı'ndan Otogara Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Otogar Ulaşım

>>> Antalya Havalimanı'ndan Laraya Nasıl Gidilir? Antalya Havalimanı Lara Ulaşım

>>> Şehir Merkezinden Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir? Merkez - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Laradan Antalya Havalimanı'na Nasıl Gidilir? Lara - Antalya Havaalanı Ulaşım

>>> Otogardan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinden Antalya Havalimanına Nasıl Gidilir? Antalya Otogar - Antalya Havaalanı Ulaşım

Antalya Havalimanı'ndan Kemer'e nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım.

Antalya Havalimanından Kemer'e Nasıl gidilir? Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım, Antalya Havalimanı Kemer Ulaşım havaş, Antalya Havalimanı Kemer Transfer, Antalya Havalimanından Kemere Otobüs ile nasıl gidilir? konusunda merak ettiklerinizi aşağıdaki linki takip ederek öğrenebilirsniz.

>>> Antalya Havalimanından Kemer'e nasıl gidilir?: Lütfen Tıklayınız...>>>

Antalya Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark Ücretleri 2024

Antalya Havalimanı Otopark ücretlerini sitemizin Antalya İç Hatlar ve Dış Hatlar Otopark sayfalarından öğrenebilirsiniz aşağıda linkleri verilmiştir.

>>> Antalya Havalimanı İç Hatlar Otoparkı ve Otopark Ücreti >>

>>> Antalya Havalimanı Dış Hatlar (T1 ve T2) Otoparkı ve Dış Hatlar Otopark Ücretleri >>havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...


Antalya Havalimanı 2. Dış Hatlar Terminali


Antalya Havaalanı, Antalya Airport

Önemli: Buradaki yayınlan veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir güncel ve kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız öğrenmeniz gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Antalya Havalimanı Dış hatlar Telefon Numarası, Antalya Dış Hatlar iletişim, Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali, Antalya Havalimanı Dış Hatlar nerede? Antalya Havalimanı Ulaşım, Antalya Havalimanı Danışma, Antalya Havalimanı Dış Hatlar danışma, Antalya Havalimanı Dış Hatlar adres, Antalya Havalimanı dış hatlar terminal 1 iletişim, Antalya Havalimanı dış hatlar gidiş telefon, Antalya Havalimanı uçuş bilgileri, Antalya havaalanı uçuş bilgisi, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Antalya Havalimanı Bilgileri....ANTALYA AIRPORT MAP


Antalya Havalimanı Haritası
Antalya Airport map
ANTALYA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

444 7 423
+90 242 330 36 00


ANTALYA HAVALİMANI-HAVAALANI (AYT) -ANTALYA AIRPORT (AYT)

Antalya Havalimanı (Antalya International Airport) (IATA Kodu:AYT, ICAO kodu: LTAI) ; Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya şehrinde olup şehir merkezinin 13 km doğusundadır. Diğer bilinen Turizm merkezlerine olan uzaklığı ise: Alanya 125 km, Serik 30 km, Manavgat 65 km, Side 65 km, Gazipaşa 165 km, Kemer  57 km, Finike 125 km, Kaş 200 km,  Kalkan 230 km’dir. Bu merkezlere ulaşım tur otobüsleri , Taksi ve Şehirlerarası otobüsler  ile sağlanmaktadır. Diğer sayfalarımzda bu bilgileri kolayca ulaşabilirsiniz.

1960 yılında açılan Antalya Havalimanı bugün Türkiye’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonraki en büyük havalimanıdır. Yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ise Avrupa’nın 15’nci yoğun havalimanıdır (2015 yılı toplam yolcu sayılarına göre). 2021 yılı sonu itibari ile İç hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 4.765.985 ve Dış Hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 17.247.876 olmak üzere Toplam  Yolcu Sayısı: 22.013.861 olarak gerçekleşmiştir. 2020 yılına göre %127 artış sağlanmıştır.

Antalya Havalimanı (Antalya Airport) yaklaşık olarak 13.000 m2 alan üzerine kuruludur.  Antalya Havalimanı’nda; 3 adet pist bulunmaktadır. 2 adet pistin uzunluğu 3400 metre olup diğer pistin uzunluğu da  2990 metredir.

Antalya Havalimanı nda İç Hatlar Terminali, 2 adet Dış Hatlar Terminali (T1, T2), VIP ve CIP terminalleri bulunmaktadır ve bu terminallerden yolculara hizmet verilmektedir.


Antalya Havalimanı'nın giriş noktalarında uygulanan güvenlik önlemleri nedeniyle terminallere ulaşmak zaman almaktadır. Yolcuların bu durumu dikkate alarak, havalimanına daha erken gelmeleri gerektiğinin bilinmesini isteriz.

Antalya Havalimanıından yapılan yurtdışı uçuşları 1. Dış Hatlar (T1) Terminalinden yapılmaktadır. 2. Dış Hatlar (T2) Terminali bakım onarım çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır.

Antalya Havalimanı'na ulaşım ise Havaş otobüsleri, 600 ve 800 numaralı Belediye Havaalanı Otobüs seferleri, Antalya Tramvay ve Antalya taksi ile sağlanmaktadır. Antalya Havaalanının ulaşım imkanları geniş ve kolaydır. Ayrıca, Antalya Havaalanı'nda ve yakın çevresinde bulunan Kiralık Araç diğer adıyla Antalya Havaalanı Rent a Car şirketlerinin hizmetinden de yararlanarak havalimanına ulaşabilir veya havalimanından istediğini yere çok daha hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. 

Antalya Havalimanı Ulaşım ve Antalya Havalimanı Otopark ücretleri hakkındaki bilgileri sitemizin Ulaşım ve Otopark sayfasından öğrenebilirsiniz.Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2024 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartlarıİletişim :
facebook havalimanlariInstagramGizlilik Politikasıinfo@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye