havalimanlari.net / Trabzon Havalimanı

Trabzon Havalimanı

TÜRK bayrağı

Trabzon Havalimanı (TZX)
Trabzon Airport (TZX)

Trabzon Havalimanı telefon no
Trabzon Havalimanı Telefon Numarası
+90 462 328 09 40
+90 462 328 09 49

Resmi Web Sitesi
 Trabzon Havalimanı Müdürlüğü

Trabzon Havalimanı Bilgileri

Trabzon Havalimanının bulunduğu şehir: Trabzon
Trabzon Havalimanı Saat Dilimi: Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Trabzon Havalimanı Coğrafi Koordinatları: 40°59`45"N, 39°47`07"E
Trabzon Havalimanı Hizmete giriş yılı: 1957
Trabzon Havalimanı Havaalanı Statüsü: Sivil
Trabzon Havalimanının Şehre Uzaklığı: 6 kilometre
Trabzon Havalimanı IATA KODU: TZX
Trabzon Havalimanı ICAO KODU: LTCG
Trabzon Havalimanı Pist uzunluğu : 2640x45 m.
Trabzon Havalimanı e-posta: infotrabzon@dhmi.gov.tr


TRABZON HAVALİMANI-HAVALANI İÇ VE DIŞ HATLAR TERMİNALİ:

Güncelleme : 16.07.2024

TRABZON HAVALİMANI - TRABZON AIRPORT

Trabzon Havalimanı aralıksız seferleri ile faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul başta olmak üzere, Antalya, İzmir, Adana, Ankara, Kocaeli, Bursa ve daha birçok ile seferleri bulunmaktadır.

Trabzon Havaalanı Terminal binası toplam büyüklüğü ise 23.745 m2 olup, Coğrafi koordinatları ise 40°59`45"N, 39°47`07"E dir.

Trabzon Havalimanına ulaşım ise oldukça kolaydır. Şehir Merkezi, Migros, Kilpa, Beşirli, K.Yaka kavşağı, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant yolu bölgelerinden Havaş Otobüslerinin havalimanına servisler kalkmaktadır.

Havaş servisleri ile yolculuk süresi ise kalkış noktalarından 30 dakika sürmektedir. Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 km 'dir. Havalimanı Oldukça yakındır.

Trabzon havaliman 2640x45 metre boyutunda piste sahiptir. Türkiye’nin denize paralel ilk havalimanı olma özelliğine sahiptir. Trabzon Havalimanı şu anda en işlek havalimanları arasında yer almaktadır.

1957 yılında trafiğe açılan Trabzon Havalimanı 660x120 m ebatlarında Aprona sahiptir. Ayrıca, aynı anda 14 büyük gövdeli uçak park kapasitesine de sahip olan Trabzon havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere 7/24 hizmet vermektedir.

Trabzon Havalimanı İç hatlar terminali 14.035 m2, dış hatlar terminali ise 9.710 m2 büyüklüğünde olup, yıllık yolcu kapasitesi 3,5 Milyondur. Yeni iç hatlar terminali hizmet binası ve otoparkı ise 2008 yılında hizmete girmiştir.

Trabzon Havalimanı'na ulaşım oldukça kolaydır. Trabzon Havalimanı'nda 24 saat hizmet veren Taksilerle, Trabzon Havaş Otobüsleri ile veya kiralayacağınız rent a car araçlarıyla istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Ulaşım ve Havalimanı Otopark hakkındaki ayrıntılı bilgileri sitemizin havaalanı ulaşım ve otopark sayfasında bulabilirsiniz.

 


"havalimanlari.net" Ekibi olarak sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...


Trabzon Havalimanı Kalkış Anı Görüntüsü

Trabzon Havalimanı telefon no, Trabzon Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Trabzon Havalimanı statüsü, TRABZON HAVAALANI Coğrafi koordinatları, Trabzon Havalimanı iletişim, Trabzon Havalimanı pist uzunluğu, Trabzon Havalimanı uçuş bilgileri, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Trabzon Havalimanı Bilgileri....

ÖNEMLİ: Web sitemiz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

TRABZON AIRPORT MAP


Trabzon Havalimanı Haritası
Trabzon Airport Map
TRABZON HAVALİMANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 462 328 09 40


Trabzon Havalimanı İç Hatlardan direk olarak; İstanbul Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı, Adana ve Kocaeli uçuşları yapılmaktadır.
Dış hatlarda Almanya, Kıbrıs, Kuveyt ve Suudi Arabistana uçuşlar yapılmaktadır. (Uçuşlar sezona göre değişmektedir.)

Trabzon Havalimanı
Trabzon Havalimanı İç/Dış Hatlar Termianali


Trabzon  Havalimanı HAVAŞ servisi
Trabzon Havalimanı İç Hatlar / Dış Hatlar TerminaliÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
Instagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye