Kars Havalimanı Havaalanı Airport

Kars Harakani Havalimanı (KSY)
Kars Airport (KSY)

Kars Havaalanı Telefon Numarası

Kars Havalimanı Telefon Numarası

+90 474 213 56 67
+90 474 213 56 68


Resmi Web Sitesi

Kars Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:19.01.2024

KARS (KSY) HARAKANİ HAVAALANI - KARS AIRPORT

Kars Harakani Havalimanı'nın Bulunduğu Şehir: Kars
Saat Dilimi: Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Kars Harakani Havaalanı IATA Kodu : KSY
Kars Harakani Havalimanı ICAO KODU : LTCF
Kars Harakani Havalimanı Coğrafi Koordinatları : 40°33`31"N, 43°05`56"E
Kars Harakani Havalimanı Hizmete giriş yılı: 1988
Kars Harakani Havalimanı Statüsü : Sivil
Kars Harakani Havalimanı Pist Uzunlukları
Pist (06/24) :3500x45 mt

Kars Harakani Havalimanı'nın Şehre Uzaklığı:
Kars Harakani Havalimanı - Şehir Merkezi arası uzaklık :6 km
Kars Harakani Havalimanı - Sarıkamış arası uzaklık: 57 km
Kars Harakani Havalimanı - Ani arası uzaklık: 49 km
Kars Harakani Havalimanı - Selim arası uzaklık: 32 km
Kars Harakani Havalimanı- Çıldır arası uzaklık: 67 km
Kars Harakani Havalimanı- Ardahan arası uzaklık: 94 km
Kars Harakani Havalimanı - Erzurum arası uzaklık: 202 km

KARS HARAKANİ HAVALİMANI - KARS AIRPORT:

Kars Harakani Havalimanı' Kars ilinde bulunmakta olan sivil bir havalimanıdır. Kars Havaalanı Merkeze sadece 6 km uzaktadır. Şehir merkezine çok yakındır. Kars Havalimanı'nın ismi 20 Mart 2015 tarihinde Kars Harakani Havalimanı olarak değişmiştir. Kars Havalimanı'nın IATA kodu:KSY, ICAO kodu:LTCF 'dir. Coğrafi koordinatları:40°33`31"N, 43°05`56"E şeklindedir.

Kars Havalimanı'nın Terminal binası 2013 yılında yenilenmiştir. Bölgesindeki en büyük terminal binasıdır. Terminal binası Mimar Yakup Hazan tarafından tasarlanmıştır ve modern bir yapıya sahiptir. 36.000 m2 kapalı alanı sahiptir. Yolcu kapasitesi yaklaşık olarak yıllık 2,5 - 3 milyon yolcudur. Kars Havalimanı Ardahan, Artvin illerine de hizmet vermektedir.

Kars Havalimanı'ndaki pist 3500x45 metre ve doğrultusu 06/24 yönündedir. CATI katagorisinde hizmet vermektedir.

Kars Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali
Kars Havalimanı - Kars Airport

Kars Havalimanı Ulaşım hizmetleri; Kars Havaalanı'ndan karşılıklı olarak uçak saatlerine uygun şekilde şehir merkezi ile havalimanı arasında Kars Belediyesi tarafından işletilen Belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Kars Belediyesinin işlettiği Havaalanı otobüslerini Kars Havaalanı İç Hatlar Terminali çıkışının karşısındaki durakta görebilirsiniz.


Kars Havalimanı
Kars Havalimanı / Kars AirportKars Havaalanı - Kars Airport
Kars Harakani Havalimanı İç Hatlar Terminali

Kars Havaalanı - Kars Airport
Kars Harakani Havalimanı İç Hatlar Terminali


KARS HAVALİMANI ULAŞIM


Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net, Sizlere İyi Yolculuklar Diler...

Kars Havalimanı telefon Numarası, iletişim, Kars Havalimanı Ulaşım ve Havalimanı Otopark Bilgileri, Kars Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Kars Havalimanı statüsü, Kars Havaalanı Coğrafi koordinatları, Kars Havalimanı iletişim, Kars Havalimanı pist uzunluğu, Kars Havalimanı uçuş bilgileri, Kars havaalanı uçuş bilgisi, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Kars Havalimanı Bilgileri....Kars AIRPORT MAP


Kars Havalimanı Haritası
Kars Airport map
KARS HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 474 213 56 67KARS HAVAALANI ULAŞIM VE OTOPARK

Kars Havalimanı Şehir Merkezine 6 km mesafededir. Kars Havalimanı'na Ulaşım için seçenekleri aşağıda bulabilirsiniz.

" havalimanlari.net ", Sizlere İyi Yolculuklar Diler...

Kars Havaalanı Havaş Otobüsleri :

Kars Havalimanı'nda Havaş Otobüsleri hizmet vermemektedir.

Kars Havaliman'ında Otobüs hizmeti; Kars Harakani Havalimanı'ndan karşılıklı olarak uçak saatlerine uygun şekilde şehir merkezi ile Kars (KSY) havalimanı arasında Kars VERGÜL Turizm tarafından işletilen otobüsler hizmet vermektedir. Havaalanı otobüslerini Kars Havaalanı İç Hatlar Terminali çıkışının karşısındaki durakta görebilirsiniz.

Kars Havalimanı Belediye Otobüsü :

Kars Harakani Havalimanı'ndan karşılıklı olarak uçak saatlerine uygun şekilde şehir merkezi ile Kars Havaalanı arasında Kars VERGÜL Turizm tarafından işletilen otobüsler hizmet vermektedir. Havaalanı otobüslerini Kars Havaalanı İç Hatlar Terminali çıkışının karşısındaki durakta görebilirsiniz.

Kars Havaalanı Otobüsleri Şehir Merkezinde Vergül Turizm Acentesi önünden kalkmaktadır.. Ayrıntıları Kars Havalimanı Otobüs safamızdan öğrenebilirsiniz.

Kars Havaalanı Taksi :

Kars Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden uçuş trafiğine göre hizmet vermektedir. Kars Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Ticari Taksi Hizmetini Havalanı Ticari Taksi Koparetifi tarafından verilmekte olup, tarifeli uçak saatlerine göre hizmet verilmektedir. Ayrıntıları Kars Havalimanı Taksi safamızdan öğrenebilirsiniz.

Kars Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Kars Havalimanı'na Gelen yolcu Salonlarında Oto Kiralama Şirketlerinini diğer adıyla Rent A Car firmaları bulunmaktadır.

Kars Havalimanında ve yakın çevresinde bulunan Rent A Car şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilrisiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın KARS HAVALİMANI KİRALIK ARAÇ sayfasındadır....

Kars Havaalanı Transfer Şirketleri :

Kars şehir merkezinde ve yakın çevresindeki turistik ve tarihi yerleri gezmek için transfer şirketlerinde şoförlü orlak araç kiralamak iyi bir seçenektir. Kars havaalanı transfer firmaları sizin bütçenize ve amacınıza uygun şeçenekler sunacaktır.

Kars Havalimanı yakın çevresinde bulunan Transfer şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilrisiniz. Kişi sayısına ve araç tercihinize göre Transfer fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın Kars Havalimanı Transfer sayfasındadır....

Kars Havaalanı Otopark :

Kars Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Kars Havalimanı yolcu otoparkı olukça geniştir. Kars Havalimanı Otoparkı Açık Otopark olarak hizmet vermektedir.

Kars Havalimanı Otopark ücretleri ve iletişim bilgileri için sitemizin KARS HAVAALANI OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2018 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartlarıİletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikasıinfo@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site HaritasıAntalya / Türkiye