Alanya Gazipaşa Havalimanı Havaalanı Airport

Gazipasa-Alanya (GZP) Flughafen Turkish Gazipasa-Alanya (GZP) Flughafen English Gazipasa-Alanya (GZP) Flughafen English

Gazipaşa Havalimanı (GZP)
Gazipaşa Airport (GZP)

Gazipaşa Alanya Havaalanı telefon Numarası

Gazipaşa Alanya Havalimanı Telefon Numarası
+90 242 582 71 26
+90 242 582 74 26


Resmi Web Sitesi

TAV Gazipaşa Alanya Havalimanı Müdürlüğü

Güncelleme:05.04.2022


Gazipaşa Alanya Havalimanı Bulunduğu şehir :: Antalya Gazipaşa
Gazipaşa Alanya Havalimanı Saat Dilimi : Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Gazipaşa Alanya Havalimanı Coğrafi Koordinatları : 36°17`57"N, 32°18`05"E"

Gazipaşa Alanya Havalimanı Pist Uzunluğu : 2350x45 m.

Gazipaşa Alanya Havalimanı IATA KODU: GZP , ICAO KODU: LTFG
Gazipaşa Alanya Havalimanı Hizmete giriş yılı : 2009
Gazipaşa Alanya Havalimanı Havaalanı Statüsü : Sivil
Gazipaşa Alanya Havalimanı Şehre Uzaklığı : Alanya :40 km, Gazipaşa:7 km, Anamur: 80 km, Kestel : 35 km, Antalya:180 km
Gazipaşa Alanya Havalimanı e-posta: gazipasa@tav.aero

ANTALYA GAZİPAŞA-ALANYA HAVALİMANI :

GAZİPAŞA AIRPORT

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde muhteşem plajların arasında bulunan Gazipaşa Alanya Havalimanı en uzak plajlara dahi 2 saat uzaklıktadır. Alanya'ya 45 km uzaklıkta olan havalimanı 2 Bin 144 metre kapalı terminal binası ve 105 araçlık otoparkı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Havaş otobüsleri ile havalimanına gidiş gelişler belli saatlerde yapılmaktadır. Alanya Otogarı, Tosmur Belediyesi önü, Kargacık Dinler otel, Metro kavşağı, Ticaret odası önü ve Mahmutlar Belediye Kavşağı’ndan Havaş otobüsleri yolcu taşıma hizmeti vermektedir.

36°17`57"N, 32°18`05"E" Coğrafi koordinatlara sahip Gazipaşa Alanya Havalimanı Gazipaşa’ya 7 km, Anamur’a 80 km, Kestel’e 35 km ve Antalya’ya 180 km uzaklıktadır. Türkiye’de altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliğine sahip Gazipaşa Alanya Havalimanı terminal içinde bulunan kargo, taksi, araç kiralama ve Havaş hizmetleri ile yolcularına kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir. Aslında hala Alanya-Gazipaşa Havalimanı olarak bilinen havalimanı Devlet Planlama Teşkilatı bünyesinde bulunan Planlama Kurulu’nda Gazipaşa Alanya Havalimanı olarak geçmektedir. Havalimanı’nın güvenliliğini bozan tek şey ise inen uçakların dağlar yüzünden tekrar yükselmek için yeterli mesafeye sahip olmamalarıdır. Bu sorunda Pist boyunun uzatılması ile aşılmış gibi görünmektedir. Yeni Pist uzunluğu 2350 metredir.

Gazipaşa Alanya Havalimanı ulaşım hizmetleri konusundaki bilgileri sitemiz ulaşım ve Otopark sayfalarından öğrenebilisiniz.

Gazipaşa Havalimanı Uçuş Bilgileri UlaşımGazipaşa Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar - Gazipaşa Airport

Alanya Gazipaşa HavaalanıGazipaşa Havalimanı - Gazipaşa Airport

Antalya Gazipaşa Alanya Havaalanı Airport Flughafen flyplass lentokenttäGazipaşa Havalimanı Giriş Nizamiye- Gazipaşa AirportGazipaşa Alanya Havalimanı'na ulaşım oldukça rahat ve kolaydır. Taksi ve Havaş otobüs işletmeleri sayesinde havalimanına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizin Ulaşım ve otopark sayfasından ayrıntılı bilgileri öğrenebilirsiniz.

havalimanlari.net olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...


Önemli: WEB SİTEMİZ; Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

Gazipaşa Alanya Havalimanı telefon no, iletişim, Gazipaşa Alanya Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Gazipaşa Alanya Havalimanı statüsü, gazipaşa havaalanı Coğrafi koordinatları, Gazipaşa Alanya Havalimanı iletişim, Gazipaşa Alanya Havalimanı pist uzunluğu, Gazipaşa Alanya Havalimanı uçuş bilgileri, Gazipaşa Alanya havaalanı uçuş bilgisi, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Gazipaşa Alanya Havalimanı Bilgileri....GAZIPAŞA AIRPORT MAP


Gazipaşa Alanya Havalimanı Haritası
Gazipaşa Alanya Airport map
GAZİPAŞA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 242 582 71 26GAZİPAŞA HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Gazipaşa Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Gazipaşa Havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Gazipaşa Havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Gazipaşa Alanya Haaalanı Uçuşlar, Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Gazipaşa Havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Gazipaşa Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Gazipaşa Alanya Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Gazipaşa Alanya Havalimanı işletmecisinden (TAV Gazipaşa) veya Havayolu Şirketlerinden öğreneniniz.

Gazipaşa Alanya Havalimanı'na İniş yapan uçaklar için "Varışlar", Gazipaşa Alanya Havalimanından Kalkış yapan uçaklar için ise "Kalkışlar" tabosundan bakabilrsiniz..

Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Flight Stats" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 


Flight information is provided by FlightStats, and is subject to the FlightStats Terms of Use.

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Flight Stats" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri ilgili firmaları telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye