havalimanlari.net / Antalya Havalimanı

Turkish English Россия Flughafenbus Antalya Türkei

Antalya Havalimanı Ulaşım:
Antalya Havaalani Ulasim

Antalya Havalimanına Ulaşım seçeneklerini aşağıda anlatmaya çalıştık umarız sizlere yardımcı olur.

Güncelleme:27.11.2023

antalya havaalanı 600 numaralı belediye otobüsüAntalya Havalimaı Ulaşım


Antalya Havalimanı'na Ulaşım Seçenekleri
Antalya Havaalanına Ulaşım

Antalya Havalimanı'na geldiniz ve Havalimanından Şehir Merkezine, Otogara veya Laraya gitmek istiyorsunuz yada Şehir Merkezinden Antalya Havalimanına nasıl gidebilirim? Antalya Havalimanına UIaşım imkanları nasıldır? diye düşünüyorsunuz. Bu yazımızda Antalya Havalimanı Ulaşım ile ilgili sorularınıza cevaplar bulmaya çalışacağız.

Öncelikle Antalya Havalimanı'nın nerede olduğuna bakalım; Antalya Havalimanı (Antalya International Airport - AYT ) şehir merkezinin 13 km doğusundadır. D-400 karayolu ile şehir merkezine bağlanmaktadır. Antalya- Alanya Karayolunun üzerindedir.

Antalya Havalimanının diğer bilinen Turizm merkezlerine olan uzaklığı ise: Alanya 125 km, Serik 30 km, Manavgat 65 km, Side 65 km, Gazipaşa 165 km, Kemer  57 km, Finike 125 km, Kaş 200 km,  Kalkan 230 km’dir.

Antalya Havalimanı ile Şehri Merkezi ve Şehir Merkezinin bir çok noktasından da Antalya Havalimanı'na ulaşım konusunda bir çok şeçenek bulunmaktadır. Burada kolay ve rahat olan Antalya Havaalanına Ulaşım alternatiflerini anlatmaya çalışacağız.

Antalya Havalimanına Lara'dan, Muratpaşadan, Konyaaltından, Otogardan, Akdeniz üniversitesinden, Şehir Merkezinden yani Merkezden, 5M migrostan, Sarısudan, Kepezden, Aksudan, Sarısudan ve şehrin bir çok noktasından direk olarak gitmek ve yine Şehrin birçok noktasından da Antalya Havalimanına ulaşmak oldukça kolay ve sorunsuzdur.

Antalya Havalimani Ulasim hizmeti veren toplu taşıma araçları 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Günün her saatinde Antalya Havalimanına gidebiilirsiniz veya Antalya Havalimanından döenbilirsiniz.

Antalya Havalimanı Ulaşım olanakları sırasıyla:

1- 600 numaralı Havalimanı Belediye Halk Otobüsü (Deepo AVM-Mall of Antalya AVM, Şehir Merkezi, Meltem, Akdeniz Üniversitesi, Otogar), 600 numaralı otobüs artık gece hizmet vermektedir ve hat numarası 600G olmuştur.
2- 800 numaralı Havalimanı Belediye Halk Otobüsü (Lara, Terracity AVM, Şirinyalı, Şehir Merkezi, Sampi Kavşağı, Burhanettin Onat caddesi)
3- Havaş Yolcu Servisleri
4- Tramvay- Antray
5- Havalimanı Taksi
6- Havalimanı Transfer Firmaları
7- Havalimanı Araç Kiralama
8- Özel araçlarınızla

Şimdi bu saydığımız Antalya Havalimanına ulaşım seçeneklerine tek tek bakalım umarım sizlere faydalı olur. Öneri ve taleplerinizi e-mail adremize gönderebilirsiniz. İyi ve Mutlu YolculuklaR.....

ANTALYA HAVALİMANI OTOBÜSLERİ;

Antalya Havalimanı ile Şehir merkezi arasında Antalya Büyükşehir belediyesi tarafından işletilen 600 ve 800 numaralı otobüsler çalışmaktadır. Antalya Havalimanı İç Hatlar Otobüs Durağı Numarası: 11525 'dir.

Önemli: 800 numaralı Antalya Havalimanı otobüsü Havalimanı - Lara - Doğu garajı arasıda çalışmaktadır.

ANTALYA HAVALİMANI ULAŞIM 1. Seçenek;

600 numaralı Havalimanı Otobüs hattı (Şehir Merkezi Otogar): Antalya Otogar, Akdeniz Üniversitesi, Meltem, 100. yıl caddesi, Markantalya AVM, Meydan, DEEPO AVM Antalya Havalimanı güzergahında çalışmaktadır.

600 Havalimanı Otobüs Saatleri: 600 Havaalanı otobüsü sadece geceleri çalışmaktadır. Gündüz Havalimanına gidiş ve gelişlerinizde Antalya Tramvay ve Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Tramvay yaklaşık 11 dakika ara ile hareket etmektedir.

600 numaralı Otobüs Kalkış saatleri- Anatlya Havalimanı Ulaşım
600 Havaalanı Kalkış Saatleri   600 Otogar Kalkış Saatleri 
00:00 01:00
02:00 03:00
04:00 05:00

600 numaralı Havaalanı Otobüsü ; Antalya Havalimanı'ndan Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminal (Otogar) ve Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminalinden de (Otogardan) Antalya Havalimanı'na karşılıklı olarak sadece geceleri çalışmaktadır. Gündüz saatlerinde 600 havaalanı otobüsü hizmet vermemektedir.


ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 2. Seçenek;

Antalya Havalimanı Ulaşım 400-600-800 otobüs durağı


800 numaralı otobüs hattı (Lara bölgesi):

Doğu garajı - Burhanettin Onat, Sampi Kavşağı, Lara Bölgesi, Terrracity AVM Antalya Havalimanı arasında çalışmaktadır.

800 numaralı Antalya Belediyesi Otobüs Güzergahı: Antalya Havalimanı - Lara - Terracity AVM, Laura AVM - Akrabarut Otel (Eski Dedeman Otel) - Sampi Kavşağı - Doğu Garajı 
GİDİŞ:BURHANETTİN ONAT - DOĞU GARAJI – DEDEMAN (AKRA BARUT OTEL) - LARA – TERRACITY AVM - HAVALİMANI (AKTARMASIZ)
DÖNÜŞ:ANTALYA HAVALİMANI - LARA - TERRACITY AVM - DEDEMAN (AKRA BARUT OTEL) - DOĞU GARAJI- BURHANETTİN ONAT CADDESİ 
GİDİŞ /DÖNÜŞ (Sarısu Konyaaltı Bölgesi)

Önemli: Antalya Havaalanı'nda 800 numaralı Havalimanı Otobüsünün İlk Hareket Noktası 2. Dış hatlar (T2) Terminalindir. 5 dk sonra Antalya İç Hatlar Terminaline uğramaktadır. Sonrasında Antalya Havalimanı 1. Dış Hatlar Terminaliden (T1) hareket ederek Şehir Merkezi yönüne gitmekktedir.

İyi Yolculuklar..

800 numaralı havaalanı otobüsü; Antalya Havalimanı'ndan 120 dakika da bir, Burhanettin Onat Caddesinden de yine her 120 dakika da bir hareket etmektedir.

Antalya Havalimanı Otobüs Ücreti:

600 ve 800 numaralı belediye otobüslerinde çift bilet uygulaması yapılmaktadır.

Havalimanı Otobüs ücreti: 30,00 TL - Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma kartı ile (Antalya Kart ile)

Temassız Kredi kartı ile Otobüs ücreti:36,00 TL'dir.

Antalya kartı, Otobüs durağındaki otomatik makinadan kart satışı ve kart dolumu yapılmaktadır.

NOT: Antalya Havalimanı Otobüslerinde Temassız kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Temassız Kredi Kartı Antalyadaki tüm toplu taşıma ( Otobüs - Tramvay) araçlarında geçerlidir.

Antalya Havalimanı - Şehir Merkezi - Otogar Yolculuk Süresi :

  600 nolu Otobüs ile 800 nolu Otobüs ile
Antalya Havalimanı -Şehir Merkezi Yaklaşık 40-45 dakika Yaklaşık 40-45 dakika
Antalya Havalimanı - Otogar Yaklaşık 50-60 dakika  
Antalya Havalimanı -Lara-Terracity (Konyaaltı)   Yaklaşık 20-25 dakika

600 ve 800 numaralı Havalimanı Otobüslerinin güzergahı ve hareket saatleri hakkında ayrıntılı bilgileri sitemizin Havalimanı otobüs sayfasında bulabilirsiniz. İyi Yolculuklar..

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehiriçi Ulaşım Web adresi:

www.antalyaulasim.com.tr

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Çağrı Merkezi Telefon no:

0242 606 07 07

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi WhatsApp ihbar hattı:

+90 530 131 39 07


antalya havalimanı havaş servisAntalya Havalimanı Havaş Servis

ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 3. Seçenek;

Antalya Havaş Yolcu Servisleri

Antalya Havalimanı'ndan Şehir Merkezine , Kepez Belediyesi'ne, 5M Migros'a (Migros AVM), Akdeniz Üniversitesine, Otogar'a gitmek için Havaş Havaalanı Otobüslerinden kolaylıkla yararlanabilirsiniz.

Antalya Havaş ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin Antalya HAVAŞ sayfasımızda bulabilirsiniz.>>> ANTALYA HAVAŞ Lütfen Tıklayınız..


Antalya Havalimanı Tramvay HattıAntalya Havalimanı Tramvay Durağı

ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 4. Seçenek;

Antalya Havalimanı Tramvay- Antray

Havalimanı Tramvay Hattı Durakları;
1. FATİH,
2. KEPEZALTI,
3. FERROKROM,
4. VAKIF ÇİFTLİĞİ,
5. OTOGAR,
6. PİL FABRİKASI,
7. DOKUMA, (Özdilek AVM)
8. ÇALLI,
9. EMNİYET,
10. SİGORTA,
11. ŞARAMPOL,
12. MURATPAŞA, (Markantalya AVM)
13. İSMETPAŞA, (Kaleiçi - Yat Limanı)
14. DOĞU GARAJI,
15.BURHANETTİN ONAT,
16. MEYDAN,
17. KIŞLA,
18. TOPÇULAR,
19. DEMOKRASİ,
20. CIRNIK,(Decatlon Spor Mağazası)
21. ALTINOVA, (Agora AVM, İKEA)
22. YENİGÖL,
23. SİNAN,(DEEPO AVM, Mall of ANTALYA)
24. YONCA KAVŞAK,
25. ANTALYA HAVALİMANI.

Antalya Havalimanı ile şehir merkezi arasında çalışan Tramvayla şehrin bir çok nokatsına rahat, güvenli ve uygun fiyata gidebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Tramvay (Antray) hatları ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin Tramvay sayfasımızda bulabilirsiniz. >>> ANTALYA HAVALİMANI TRAMVAY Lütfen Tıklayınız..


Antalya Havalimanı Taksi ve Taksi ücretleriAntalya Havalimanı Taksi durağı

ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 5. Seçenek;

Antalya Havalimanı Taksi

Havalimanı Taksileri Antalya Havalimanı İç hatlar, 1.Dış Hatlar terminali (T1) ve 2.Dış Hatlar (T2) terminallerinin yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Taksiler ile istediğiniz yere rahat güvenli ve hızlı bir şekilde gidebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Taksi ve Taksi Ücretleri ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin HAVAALANI TAKSİ sayfasımızda bulabilirsiniz. >>> ANTALYA HAVALİMANI TAKSİ, Lütfen Tıklayınız..


ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 6. Seçenek;

Antalya Havalimanı Transfer Firmaları

Antalya'ya ister iş için isterseniz tatil için gelin, Antalya Havalimanı'ndan istediğiniz adrese veya herhangi bir bölgedeki otellere gitmek için veya yine aynı şekilde Tüm çevre bölgelerden ve Otellerden Antalya Havalimanı'na gelmek için Transfer firmalarından hizmet alabilirsiniz,

Antalya Havalimanı Transfer şirketleri ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin HAVAALANI TRANSFER sayfasımızda bulabilirsiniz. >>> ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER FİRMALARI için, Lütfen Tıklayınız..


Antalya Havalimanı Araç Oto Araba Kiralama ŞirketleriAntalya Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri

ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 7. Seçenek;

Antalya Havalimanı Araç Kiralama

Antalya Havalimanı İç Hatlar gelen yolcu salonunda ve Dış Hatlar ( T1, T2) gelen yolcu salonlarında Araç kiralama şirketlerinin diğer adıyla rent a car şirketlerinin bürolarını görebilirsiniz. Antalya ve çevresindeki tarihi ve doğal güzellikleri görmek için Araç kiralama iyi bir tercihtir. Antalya Havalimanı Araç kiralama şirketlerinden bütçenize ve zevkinize uygun araçları kolayca kiralayabilirsiniz.

Antalya Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar gelen yolcu salonlarında bulunan araba kiralama firmaları 7/24 sizlere hizmet vermek için çalışmaktadır.

Antalya Havalimanı Rent a car şirketleri ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin HAVAALANI ARAÇ KİRALAMA sayfasımızda bulabilirsiniz. >>> ANTALYA HAVALİMANI ARABA KİRALAMA FİRMALARI için, Lütfen Tıklayınız..


ANTALYA HAVAALANI ULAŞIM 8. Seçenek;

Özel araçlarınızla Antalya Havalimanına Ulaşım

Antalya Havalimanına aracınızla gelmek istediğinizde, Havalimanı yolunu nasıl bulurum, hangi yoldan gitmem gerekiyor diye endişe etmenize hiç gerek yok çünkü Antalya Havalimanı'nın nerede olduğunu gösteren yön levhalarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Antalya Şehir merkezinin hemen hemen bütün yollarında havalimanının nerede olduğunu gösteren bilgilendirme ve yön levhaları bulunmaktadır. Antalya Havalimanı'nı gösteren Yönlendime levhalarının takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır. Eğer Havalimanı Yön levhalarını göremez iseniz ALANYA yönüne doğru giderseniz de sizi havalimanına ulaştıracaktır. Antalya Havalimanı Alanya'ya giden D-400 karayolunun üzerindedir.

Aracınızla Antalya Havaalanına geldiniz acaba nereye park edebilirim, park sorun olur mu diye de enidişelenmeyin, Antalya Havalimanı İç Hatlar otoparkı ve Antalya Havalimanı 1.Dış hatlar otoparkı hem de 2. Dış Hatlar otoparkı geniş araç kapasitesine sahiptir.

Antalya Havalimanı İç Hatlar Otoparkı ve Dış Hatlar Otoparkları ile ilgili Ayrıntılı Bilgileri sitemizin HAVAALANI OTOPARK sayfasımızda bulabilirsiniz. >>> ANTALYA HAVALİMANI OTOPARK için, Lütfen Tıklayınız..


-


Antalya Havaalanı, Antalya Airport

Önemli: Yukarıda yer alan bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlı olup değişiklik gösterebilir. Aşağıda yer alan linkten ve telefon numarasından Antalya Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri'nin saatleri, güzergahları ve havalimanına ulaşım ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmanız gerekmektedir. Yanlışlıktan veya Eksiklikten dolayı maruz kalınan herhangi bir kayıp veya hasardan Web sitemiz mesul değildir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 600 - 800 OtobüsAntalya Büyükşehir Belediyesi Havalimanı 600 ve 800 Otobüsleri


Antalya Havalimanı

Önemli: Buradaki yayınlan veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir güncel sefer saatleri vekesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız veya web adresinden öğrenmeniz gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.Bu web sitesinde kullanılan görseller ve bilgiler ICF airport, DHMİ ve TAV Havalimanları, Havaş ve ilgili sitelerden alınmıştır.


havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...

Antalya Havalimanı Ulaşım, Antalya Havalimanına Ulaşım, Antalya Havalimani Ulasim, Antalya havaalani ulasim, Antalya Havaalanı Ulaşım, Antalya Havalimanı Otobüs, Antalya Havalimanı 600-800 otobüs, Antalya Havalimanı Telefon Numarası, iletişim, Antalya Havalimanı Otobüs 600G, Antalya Havalimanı Otobüs 600, Antalya Havalimanı Otobüs 800, Antalya Havalimanı Otobüs, Antalya Havalimanına ulşaım, Antalya Havalimanı tramvay, Antalya Havaalanı taksi, Antalya Havalimanı otobüs iletişim, Antalya Havalimanı Havaş, Antalya Havalimanı uçuş bilgileri, Antalya havaalanı uçuş bilgisi, Antalya Havalimanı Bilgileri....ANTALYA AIRPORT MAP


Antalya Havalimanı Haritası
Antalya Airport map
ANTALYA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

444 7 423
+90 242 330 36 00


ANTALYA HAVALİMANI-HAVAALANI (AYT) -ANTALYA AIRPORT (AYT)

Antalya Havalimanı (Antalya International Airport) (IATA Kodu:AYT, ICAO kodu: LTAI) ; Türkiye’nin turizm başkenti olan Antalya şehrinde olup şehir merkezinin 13 km doğusundadır. Diğer bilinen Turizm merkezlerine olan uzaklığı ise: Alanya 125 km, Serik 30 km, Manavgat 65 km, Side 65 km, Gazipaşa 165 km, Kemer  57 km, Finike 125 km, Kaş 200 km,  Kalkan 230 km’dir. Bu merkezlere ulaşım tur otobüsleri , Taksi ve Şehirlerarası otobüsler  ile sağlanmaktadır. Diğer sayfalarımzda bu bilgileri kolayca ulaşabilirsiniz.

1960 yılında açılan Antalya Havalimanı bugün Türkiye’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan sonraki en büyük havalimanıdır. Yolcu trafiğine göre değerlendirildiğinde ise Avrupa’nın 15’nci yoğun havalimanıdır (2015 yılı toplam yolcu sayılarına göre). 2015 yılı sonu itibari ile İç hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 6.906.364 ve Dış Hatlar Toplam Yolcu sayısı (gelen-giden): 20.863.040 olmak üzere Toplam  Yolcu Sayısı: 27.769.404 olarak gerçekleşmiştir. 2014 yılına göre %11 artış sağlanmıştır.

Antalya Havalimanı (Antalya Airport) yaklaşık olarak 13.000 m2 alan üzerine kuruludur.  Antalya Havalimanı’nda; 3 adet pist bulunmaktadır. 2 adet pistin uzunluğu 3400 metre olup diğer pistin uzunluğu da  2990 metredir.

Antalya Havalimanı nda İç Hatlar Terminali, 2 adet Dış Hatlar Terminali (T1, T2), VIP ve CIP terminalleri bulunmaktadır ve bu terminallerden yolculara hizmet verilmektedir.


Antalya Havalimanı'nın giriş noktalarında uygulanan güvenlik önlemleri nedeniyle terminallere ulaşmak zaman almaktadır. Yolcuların bu durumu dikkate alarak, havalimanına daha erken gelmeleri gerektiğinin bilinmesini isteriz.

Antalya Havalimanıından yapılan yurtdışı uçuşları 1. Dış Hatlar (T1) Terminalinden yapılmaktadır. 2. Dış Hatlar (T2) Terminali bakım onarım çalışmaları nedeniyle geçici olarak kapalıdır.

Antalya Havalimanı'na ulaşım ise Havaş otobüsleri, 600 ve 800 numaralı Belediye Havaalanı Otobüs seferleri, Tramvay ve taksi ile sağlanmaktadır. Antalya Havaalanının ulaşım imkanları geniş ve kolaydır. Ayrıca, Antalya Havaalanı'nda ve yakın çevresinde bulunan Antalya Kiralık Araç diğer adıyla Rent a Car şirketlerinin hizmetinden de yararlanarak havalimanına ulaşabilir veya havalimanından istediğini yere çok daha hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Bunların dışında Antalya Havalimanı transfer şirketleri sizlere şöförlü araç da sağlayabilir.

Antalya havalimanı Ulaşım ve Havalimanı Otopark ücretleri hakkındaki bilgileri sitemizin Ulaşım ve Otopark sayfalarından öğrenebilirsiniz.Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye