Erzurum Havalimanı Havaalanı Airport

Erzurum Havalimanı (ERZ)
Erzurum Airport (ERZ)

Erzurum  Havaalanı Telefon Numarası

Erzurum Havalimanı Telefon Numarası

+90 442 327 28 35


Resmi Web Sitesi

Erzurum Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:27.03.2024Erzurum Havaalanı İç Hatlar Dış Hatlar Ulaşım
Erzurum Havaalanı İç Hatlar Dış Hatlar Terminali

ERZURUM HAVALİMANI BİLGİLERİ / ERZURUM AIRPORT INFORMATION
Erzurum Havalimanının Bulunduğu şehir: Erzurum
Erzurum Havalimanının Şehre Uzaklığı : 13 Km
Erzurum Havalimanının Saat Dilimi: Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Erzurum Havalimanı IATA KODU: ERZ
Erzurum Havalimanı ICAO KODU: LTCE
Erzurum Havalimanının Pist(08L/26R) uzunluğu: 3810x45m.
Erzurum Havalimanının Pist2(08R/26L) uzunluğu: 3810x30m.
Erzurum Havalimanının Coğrafi koordinatları: 39°57`19"N, 41°10`09"E
Havaalanı Statüsü: Sivil/Askeri
Erzurum Havalimanının Hizmete giriş yılı: 1966

Erzurum Havalimanı Adresi:

Kuzey Çevre Yolu 13. km, 25050 Yakutiye/Erzurum.

Erzurum Havalimanı e-posta: infoerzurum@dhmi.gov.tr

Erzurum Havalimanı şehir merkezine 13 km uzaklıktadır. Havalimanı Erzurum il merkezinin kuzeydoğusunda yer almakta olup Aziziye ilçesinin sınırları içerisindedir.

1966 yılında Askeri tesis olarak açılan Erzurum Havalimanı 1993 yılında uluslararası tarifesiz seferlere açılmış olup 2005 yılında ise yeni terminal binası ile hizmet vermeye devam etmiştir. Türkiye'nin en uzun 2. pistine sahip olan havalimanı toplamda 8.082.805 m2'lik bir alana kuruludur. Erzurum Havalimanı 24 saat hizmet vermektedir. Erzurum Havalimanı DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından işletilmektedir. dhmi erzurum telefon numarası yukarıda verilmiştir.

39°57`19"N, 41°10`09"E Coğrafi koordinatlarına sahip Erzurum Havalimanı şehir merkezine 13 km uzaklıkta olup, bünyesinde Araç kiralama-rent a car, Tur ve taksi hizmetleri de vermektedir. Erzurum Havalimanı'na gitmek için ise otobüs, taksi ve kiralık araç gibi hizmetleri kullanabilirsiniz. Erzurum Havalimanı yolcuya açık 5750 m2 alanları ve 650 araçlık kapasitesi ile kaliteli hizmetlerine devam etmektedir. Bunun yanı sıra, 14 adet uçak parkına sahip olan havalimanı uçakların çok daha güvenli bir şekilde iniş yapabilmelerini sağlayan ILS cihazına da sahiptir.

Erzurum Havalimanı'na gitmek için uçak saatlerine göre şehir merkezinden düzenlenen otobüs seferlerini kullanabilir, kolaylıkla havalimanına gidebilirsiniz. Ayrıca, Havalimanı taksi işletmesini arayarak direkt olarak çok daha kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım ve Otopark ücretleri hakkındaki ayrıntılı bilgilerini sitemizin ilgili sayfalarından kolayca öğrenebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı'ndan Şehir Merkezine gitmek Şehir Merkezinden de Havalimanına ulaşım oldukça kolay ve rahattır. Erzurum Havalimanına Ulaşım ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Yine Otopark ve Otopark Ücretleri ile ilgili bilgileri de aşağıda görebilirsiniz.ERZURUM HAVALİMANI ULAŞIM TAKSİ OTOBÜS HAVAŞ ARAÇ KİRALAMA TRANSFER VE OTOPARK
ERZURUM AIRPORT BUS TAXI RENT A CAR TRANSFER

Erzurum Havaş Otobüsleri :

HAVAŞ Otobüsleri Erzurum Havalimanında Hizmet vermemektedir.

Erzurum Havaalanı'nda Havaş Otobüsleri hizmet vermediğinden Erzurum Havalimanı'na ulaşım için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Havalimanı otobüslerini kullanabilirsiniz. Erzurum Havalimanı Otobüslerinin Güzergahlarını, Duraklarını, Hareket Saatlerini ve Ücretini sitemizin Otobüs sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz.

Erzurum Belediyesi Havalimanı Otobüsleri İçin : Lütfen Tıklayınız....

Erzurum Havaalanı Otobüsü Havaalanı Durağı Erzurum Havaalanı Otobüsü Havaalanı Durağı

Erzurum Havalimanı Otobüsü :

Erzurum Havalimanında Belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Şehir Merkezine ve Şehir Merkezinden de Erzurum Havalimanı'na Karşılıklı olarak Erzurum Belediyesi Havaalanı Otobüsleri Hizmet vermektedir.

Erzurum Belediyesi Havaalanı Otobüsleri ile Şehrin pek çok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Erzurum Belediyesi Havaalanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgiye Web Sitemizin OTOBÜS sayfasından ulaşabilirsiniz.

Erzurum Havaalanı Taksi :

Erzurum Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Erzurum Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şoförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Taksiler Hakkında Ayrıntılı Bilgileri, Taksimetre fiyatlarını, Yaklaşık ücretleri, Telefon Numaralarını Web Sitemizin Havaalanı TAKSİ sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz.

Erzurum Havaalanı Taksi / Erzurum Airport Taxi


Erzurum Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Erzurum Havalimanı'na indiğiniz zaman gelen yolcu çıkışlarında Oto Kiralama Şirketlerinin diğer adıyla Rent A Car firmalarının ofislerini görebilirsiniz.

Erzurum Havalimanında bulunan Rent A Car şirketlerinden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın KİRALIK ARAÇ Sayfasındadır....

Erzurum Havaalanı Otopark :

Erzurum Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Erzurum Havalimanı Otoparkı

Erzurum Havalimanı yolcu otoparkı olukça geniştir. Erzurum Havalimanı Otoparkı Özel bir şirket tarafından işletilmektedir.

Erzurum Havalimanı Otopark ücretleri ve iletişim bilgileri için sitemizin OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...

Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik gösterebilir güncel fiyatları ve diğer bilgileri yukarıdaki telefonu arayarak öğrenmeniz gerekmektedir. İyi YolculuklaR......

Erzurum Havalimanı Erzurum Havalimanı / Erzurum Airport

Erzurum Havalimanı İç Hatlar Terminali Erzurum Havalimanı İç Hatlar Terminali
Erzurum Havalimanı İniş Görüntüsü / Erzurum Airport Landing

 

Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net, Sizlere İyi Yolculuklar Diler...

 

Erzurum Havalimanı Telefon Numarası+iletişim, Erzurum Havalimanı Ulaşım ve Otopark Bilgileri, Erzurum Havalimanı IATA kodu, Erzurum Havaalanı ICAO kodu, Erzurum Havalimanı statüsü, Erzurum Havalimanı Coğrafi koordinatları, Erzurum Havalimanı iletişim, Erzurum Havalimanı pist uzunluğu, Erzurum Havalimanı uçuş bilgileri, Erzurum havaalanı uçuş bilgisi, Erzurum Havalimanı Uçuşlar, Erzurum Havalimanı Bilgileri....
ERZURUM HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 442 327 28 35
ERZURUM HAVALİMANI-HAVALANI İÇ VE DIŞ HATLAR UÇUŞ BİLGİLERİ:

ERZURUM AIRPORT FLIGHT INFORMATION

Erzurum Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Erzurum Havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Erzurum Havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Erzurum Havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Erzurum Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Erzurum Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri.

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Havalimanı işletmecisinden (DHMİ) veya Havayolu Şirketlerinden öğreneniniz.

Erzurum (ERZ) Havalimanı'na İniş yapan ve Erzurum (ERZ) Havalimanı'ndan Kalkış yapan uçuşları aşağıda görebilirsiniz.

Erzurum (ERZ) Havalimanı Geliş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Erzurum (ERZ) Havalimanı Gidiş Uçuş Bilgi ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.www.havalimanlari.net
Copyright © 2018 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye