Elazığ Havalimanı Havaalanı Airport

Elazığ Havalimanı (EZS)
Elazığ Airport (EZS)

Elazığ  Havaalanı telefon Numarası

Elazığ Havalimanı
Telefon Numarası

+90 424 255 14 10


Resmi Web Sitesi

Elazığ Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:11.02.2024


ELAZIĞ GEZİLECEK YERLER, ELAZIĞ GEZİ REHBERİ

Elazığ, Türkiye'nin doğu bölgesinde yer alan ve tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bir şehirdir. Bu yazıda Elazığ'ın önemli yerleri, tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Elazığ Tarihi Yerler:

Harput Kalesi: Harput Mahallesi'nde yer alan kalenin yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir, ancak yaklaşık 7. yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Kalenin içerisinde camiler, manastırlar, kiliseler ve hamamlar gibi çeşitli yapılar bulunmaktadır.

elazığ harput kalesi
Elazığ Harput Kalesi

Harput Ulu Camii: 1156 yılında yapılan cami, Selçuklu mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Caminin içerisinde yer alan ahşap işlemeler oldukça detaylı ve görkemlidir.

Elazığ Harput Ulu Cami
Elazığ Harput Ulu Cami

Hz. İbrahim Makamı: Elazığ merkezde yer alan makam, Hz. İbrahim'in Elazığ'a uğradığı sırada konakladığı yer olarak bilinmektedir. Makamın yanında Hz. İbrahim'in ayak izlerinin bulunduğu bir kayalık da yer almaktadır.

Elazığ Kültürel Değerler:

Elazığ Tarihi Müzesi: Şehir merkezinde yer alan müze, bölgenin tarihi ve kültürel mirasını sergilemektedir. Müzede Hitit, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserler bulunmaktadır.

Kültür Park: Şehir merkezinde yer alan parkta çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ayrıca parkın içerisinde Elazığ Kültür ve Sanat Merkezi de yer almaktadır.

Hazar Baba Kayak Merkezi: Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan kayak merkezi, bölgedeki en önemli kayak merkezlerinden biridir. Kış aylarında kayak yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır.

Harput Mahallesi: Elazığ'ın en eski yerleşim yerlerinden biridir ve tarihi evleri, sokakları ve camileri ile ünlüdür. Harput Mahallesi'nde yürümek, tarihi dokuyu keşfetmek için idealdir.

Elazığ Doğal Güzellikler:

Hazar Gölü: Şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alan göl, piknik yapmak ve doğa yürüyüşü yapmak için

 

Elazığ Havalimanı Bilgileri

Elazığ Havalimanının Bulunduğu şehir: Elazığ
Elazığ Havalimanı Saat Dilimi: Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Elazığ Havalimanı Coğrafi Koordinatlar: 38°35`51.55`N, 39°16`53,28"E
Elazığ Havalimanı IATA KODU: EZS
Elazığ Havalimanı ICAO KODU: LTCA
Elazığ Havalimanı Pist Uzunluğu: 3000x45m.
Elazığ Havalimanı Havaalanı Statüsü: Sivil/Askeri
Elazığ Havalimanı Şehre Uzaklık: 12 Kilometre
e-posta : infoelazig@dhmi.gov.tr

Elazığ Havalimanı - Elazığ Airport

Elazığ Havalimanı (Elazığ Airport) şehir merkezine 12 km uzaklıkta Elazığ- Diyarbakır karayolu üzerinde yer almaktadır. ICAO kodu:LTCA, IATA kodu: EZS olup 38°35`51.55`N, 39°16`53,28"E koordinatlarında konumlanmıştır. Elazığ Havaalanı Adresi; DHMİ Havalimanı Müdürlüğü Yeşilyurt Mahallesi Havalimanı Caddesi No:1 23090 Akçakiraz / ELAZIĞ

Elazığ Havalimanı pisti 3000x45 m boyutlarında ve beton kaplama olup 2009 tarihinde ilk uçuş gerçekleştirilerek hizmete girmiştir. 2009 tarihi itibariyle uluslararası hava hudut kapısı olan Elazığ Havalimanı'nda yurtdışı uçuşları da başlamıştır.

DHMİ tarafından artan yolcu kapasitesini karşılamak, havayolu şirketlerine güvenli, emniyetli ve daha kaliteli hizmet sunmak için Yeni Terminal Binası 2010 Yılında ihalesi yapılmış ve 2012 yılında Yeni Terminal Binası yolcuların hizmetine sunulmuştur. Terminal Binası toplam büyüklüğü: 16.400 m2'dir. Terminal yolcu kapasitesi; yılda 2.000.000 yolcudur.(2.000.000 yolcu/yıl)

Elazığ Havalimanı Airport İç Hatlar OfislerElazığ Havaalanı İç Hatlar Terminali

Elazığ Havalimanı ualşım hizmetleri HAVAŞ Otobüsleri ve Ticari Taksiler ile sağlanmaktadır. Bunların dışında sizin zevkinize ve bütçenize bağlı olarak rent a car (araç kiralama) şirketlerinden de kolay ve rahat bir şekilde araç kiralayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. Ayrıntılılı bilgileri sitemizin ulaşım sayfasındadan kolayca edinebilirsiniz.

Elazığ Havalimanı'nda oldukça geniş açık otopark bulunmakta olup 7/24 hizmet vermektedir. Otopark ücretlerini ve telefon numarasını yine sitemizin otopark sayfasından öğrenebilirsiniz.

 

Elazığ Havaalanı Havalimanı AirportElazığ Havaalanı Giriş Nizamiye

Elazığ Havaalanı Havalimanı Airport Elazığ Havaalanı İç ve Dış Hatlar Terminali

Elazığ Havaalanı Havalimanı AirportElazığ Havaalanı İç ve Dış Hatlar Terminali - Elazığ Airport

Elazığ Havaalanı Havalimanı AirportÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net, Sizlere İyi Yolculuklar Diler...

Elazığ Gezilecek Yerler, Elazığda nerelere gidilir? Elazığda görüleek yerler, Elazığ Tarihi Yerleri, Elazığ Harput, Elazığ Harput ulu cami, Elazığ Harput eğri cami, Elazığ Havalimanı iletişim, Elazığ Kalesi, Elazığ Havalimanı uçuş bilgileri, Elazığ havaalanı uçuş bilgisi, Elazığ Şehir rehberi.ELAZIG AIRPORT MAP


Elazığ Havalimanı Haritası
Elazığ Airport map
ELAZIĞ HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 424 255 14 10


ELAZIĞ HAVAALANI ULAŞIM VE OTOPARK

Elazığ Havaş Otobüsleri :

Elazığ Havalimanı'ndan Şehir Merkezine, Otogara, Abdullahpaşa Meydanına, Öğretmenevine gitmek için Havaş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş otobüsleri Elazığ Havaalnına inen her uçak için hizmet vermektedir.

Elazığ Havaliman'ından Havaş Otobüslerini kullanarak, Otogara,Doğu Garajına, Orduevine, Hozat garajın, Öğretmenevine, DSİ, Karayollarına, Orman Bölge Müdürlüğü, Ramada Otele, Belediyeye, Park 23'e, Abdullah Paşaya rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Elazığ Havaş otobüslerinin Hareket Saatleri, Güzergahları ve Bilet fiyatları gibi ayrıntılı bilgileri Sitemizin Elazığ HAVAŞ sayfasında bulabilirsiniz.

Elazığ Havaş Byz Avm Durağı (Otogar Karşısı)Havaş Otobüsleri Havaalanı durağı

Elazığ Havalimanı Belediye Otobüsü :

Elazığ Havalimanında Belediye otobüsleri Hizmet vermemektadir. Şehir Merkezine ve Şehir Merkezinden de Elazığ Havalimanı'na Karşılıklı olarak Havaş Otobüsleri Hizmet vermektedir.

Elazığ Havaş otobüsleri ile Şehrin pek çok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Havaş Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgiye Web Sitemizin Elazığ HAVAŞ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Elazığ Havaalanı Taksi :

Elazığ Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Elazığ Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Taksi ücretlerini ve iletişim bilgileri için sitemizin Havaalanı Taksi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elazığ Havaalanı Taksi / Elazığ Airport Taxi


Elazığ Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Elazığ Havalimanı'na indiğiniz zaman gelen yolcu çıkışlarında Oto Kiralama Şirketlerinini diğer adıyla Rent A Car firmalarının ofislerini görebilirsiniz.

Elazığ Havalimanında bulunan Rent A Car şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilrisiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın Havaalanı KİRALIK ARAÇ Sayfasındadır....

Elazığ Havaalanı Otopark :

Elazığ Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Elazığ Havalimanı yolcu otoparkı olukça geniştir. Elazığ Havalimanı Otoparkı Özel bir şirket tarafından işletilmektedir.

Elazığ Havalimanı Otopark ücretleri ve iletişim bilgileri için sitemizin Havaalanı OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...


Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye