havalimanlari.net / Adana Havalimanı

TÜRK bayrağı
Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA)
Adana Sakirpasa Airport (ADA)

Adana Oğzueli Havalimanı telefon no Adana Havalimanı
Telefon Numarası

+90 322 435 03 80 

Adana Havalimanı Resmi Web Sitesi
Adana Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:23.04.2024

ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI/HAVAALANI ULAŞIM VE ADANA HAVAALANI OTOPARK

Adana Havalimanı Şehir merkezine sadece 3,5 km uzakta olması nedeniyle ulaşım imkanları çok rahattır, İsterseniz yüreyerek bile şehrin merkezine ulaşabiliriniz. Adana Havalimanı'na Otobüs, Dolmuş, Havaş Otobüsleri ve Havalimanı Taksileri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e, Tarsus'a gidebilirsiniz.

Adana Havalimanı Ulaşım ve Adana Havalimanı Otopark Bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adana Havaalanı Havaş Otobüsleri :

Adana Havalimanı'ndan Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e, Tarsus'a, Ceyhan ve Osmaniye'ye Otogar'a gitmek için Havaş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş Otobüsleri Adana Havaalanı'na inen her uçak için hizmet vermektedir.

Adana Havalimanı Mersin Tarsus havaş
Adana Havalimanı Mersin Tarsus Havaş Servis

Adana Havalimanı Havaş Otobüslerini kullanarak, Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e, Tarsus'a rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Adana Havaş Otobüslerini Gelen Yolcu Salonunun hemen çıkışında görebilirsiniz. Adana Havaalanı Havaş Otobüslerinin Hareket Saatleri, Havaş Güzergahları, Havaş Durakları ve Havaş Bilet fiyatları gibi ayrıntılı bilgileri Sitemizin HAVAŞ sayfasında bulabilirsiniz.

Adana Havaalanı Otobüsleri Havalimanı Otobüsleri Adana Havaalanı

Adana Havalimanı Belediye Otobüsü :

Adana Havalimanı'nda Adana Büyükşehir Belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Adana Şehir Merkezine ve Şehir Merkezinden de Adana Havalimanı'na ulaşımlarınızda Havalimanı Otobüslerini kullanabilirsiniz..

Ayrıca Havaalanı'nın hemen karşısından şehiriçi dolmuşları geçmektedir. Şehiriçi Dolmuşları ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Adana Havalimanı Şehir Merkezi Meydan 1 Dolmuş HattıAdana Havalimanı Şehir Merkezi Meydan 1 Dolmuş Hattı

Adana Havalimanı otobüsleri ve Dolmuşlar ile Şehrin pek çok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Adana Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgiye Web Sitemizin ADANA HAVALİMANI OTOBÜS sayfasından ulaşabilirsiniz.

Adana Havaalanı Taksi :

Adana Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Adana Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Adana Havalimanı Taksileri Hakkında Ayrıntılı Bilgileri, Taksimetre fiyatlarını, Yaklaşık ücretleri, Taksi Telefon Numaralarını Web Sitemizin ADANA HAVALİMANI TAKSİ sayfasından kolayca öğrebilirsiniz.

Adana Havaalanı Taksi / Adana Airport Taxi


Adana Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Adana Havalimanı'na indiğiniz zaman gelen yolcu çıkışlarında Oto Kiralama Şirketlerinini diğer adıyla Rent A Car firmalarının ofislerini görebilirsiniz.

Adana Havalimanında bulunan Rent A Car şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın Adana Havalimanı ARAÇ KİRALAMA Sayfasındadır....

Adana Havaalanı Otopark :

Adana Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Adana Havalimanı otoparkı oldukça geniş bir kapasiteye sahiptir. Adana Havalimanı Otoparkı Açık Otopark olarak hizmet vermektedir.

Adana Havalimanı Otopark ücretleri ve iletişim bilgileri için sitemizin Adana Havalimamı OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...Adana Şakirpaşa Havalimanı Taksi DurağıAdana Havalimanı Taksi DurağıAdana Havalimanı


İyi YolculuklaR....

Bilgi ve İletişim için : info@havalimanlari.net

ADANA AIRPORT MAP


Adana Havalimanı Haritası
Adana Airport MapADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 322 435 03 80Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana’nın güney batısında ve şehir merkezine 3,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir Merkezine en yakın havalimanıdır. Havalimanının coğrafi koordinatları 35°16`49"E, 36°58`56"N enlem ve boylamlarındadır. Adana Havalimanı yaklaşık olarak 21.000 m2 alana sahiptir. Adana Şakirpaşa Havalimanı 1937 yılında hem askeri hem sivil uçuşlara hizmet vermeye başlamıştır. 1956 yılından itibaren ise tamamen sivil uçuşlara yapılmaya başlanmıştır. Adana Havalimanı iç hatlar  terminali 1984 yılında Dış hatlar terminali 1997 yılında hizmete girmiştir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda bir adet pist bulunmaktadır ve pistin uzunluğu (05/23) 2750 metre genişliği ise 45 metredir. (2750x45) Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın  IATA kodu : ADA ve ICAO kodu : LTAF şeklindedir. Adana Havalimanı’ndan  hem İç hatlar uçuşları  hem dış hatlar uçuşları gerçekleşmektedir. Adana Havalimanı’nı kullanarak bir çok şehir ve ülkeye doğrudan uçabilirsiniz. 

Adana Havalimanından Ankara, İstanbul,  Antalya,  İzmir, Trabzon, Diyarbakır  gibi bir çok şehre direk uçuş yapılmaktadır. Almanya , Kıbrıs gibi ülkelere de direk uçuş yapılmaktadır. Adana Havalimanı Yolcu trafiğine göre Türkiye’nin 6. Avrupa’nın ise 77. büyük havalimanıdır. 2022 yılında iç hatlar ve dış hatlar oalrak toplam da 3.871.433 yolcuya hizmet vermiştir.

ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANINDAN GÖRÜNTÜLER


Adana Havalimanı
Adana Havalimanı İç Hatlar


Adana Havalimanı İç Hatlar Otopark
Adana Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Otoparkı


Adana Havalimanı İç Hatlar / Dış Hatlar
Adana Havalimanı İç Hatlar / Dış HatlarÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye