havalimanlari.net / Adana Havalimanı

TÜRK bayrağı
Adana Şakirpaşa Havalimanı (ADA)
Adana Sakirpasa Airport (ADA)

Adana Havalimanı telefon no Adana Havalimanı
Telefon Numarası

+90 322 435 03 80 
Adana Havalimanı Resmi Web Sitesi :
Adana Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:01.06.2024

ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI/HAVAALANI ULAŞIM VE ADANA HAVALİMANI OTOPARK

Adana Havalimanı Şehir merkezine sadece 3,5 km uzakta olması nedeniyle ulaşım imkanları çok rahattır, İsterseniz yüreyerek bile şehrin merkezine ulaşabiliriniz. :)

Adana Havalimanı'na Otobüs, Dolmuş, Havaş Otobüsleri ve Havalimanı Taksileri ile kolayca ulaşabilirsiniz. Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e ve Tarsus'a gidebilirsiniz. Adana Havalimanı Ulaşım ve Adana Havalimanı Otopark Bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adana Havaalanı Havaş Otobüsleri :

Adana Havalimanı'ndan Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e, Tarsus'a gitmek için Havaş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş Otobüsleri Adana Havaalanına inen her uçak için hizmet vermektedir.

Adana Havalimanı Havaş, Adana Airport Havas Bus Shuttle
Adana Havlimanı Havaş, Adana Airport Havas Bus Shuttle

Adana Havaliman'ından Havaş Otobüslerini kullanarak, Adana Havalimanı'ndan Havaş Otobüsleri ile Mersin'e, ve Tarsus'a rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Adana Havaş Otobüslerini Gelen Yolcu Salonunun hemen çıkışında görebilirsiniz. Adana Havaalanı Havaş Otobüslerinin Hareket Saatleri, Güzergahları, Durakları ve Bilet fiyatları gibi ayrıntılı bilgileri Sitemizin HAVAŞ sayfasında bulabilirsiniz.

Adana Havaalanı Otobüsleri Havalimanı Otobüsleri Adana Havaalanı

Adana Havalimanı Belediye Otobüsü :

Adana Havalimanı'nda Adana Büyükşehir Belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Adana Şehir Merkezine ve Şehir Merkezinden de Adana Havalimanı'na ulaşımlarınızda Havalimanı Otobüslerini kullanabilirsniz.. Ayrıca Havaalanı'nın hemen karşısından şehiriçi dolmuşları geçmektedir. Şehiriçi Dolmuşları ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Adana Havalimanı otobüsleri ve Dolmuşlar ile Şehrin pek çok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Adana Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgiye Web Sitemizin Havaalanı OTOBÜS sayfasından ulaşabilirsiniz.

Adana Havaalanı Taksi :

Adana Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Adana Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Adana Havalimanı Taksileri Hakkında Ayrıntılı Bilgileri, Taksimetre fiyatlarını, Yaklaşık ücretleri, Taksi Telefon Numaralarını Web Sitemizin Havaalanı TAKSİ sayfasından kolayca öğrebilirsiniz.

Adana Havaalanı Taksi / Adana Airport Taxi


Adana Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Adana Havalimanı'na indiğiniz zaman gelen yolcu çıkışlarında Oto Kiralama Şirketlerinini diğer adıyla Rent A Car firmalarının ofislerini görebilirsiniz. Adana Havalimanı Araba Kiralama Şirketleri sizlere 7/24 hizmet vermektedir.

Adana Havalimanında bulunan Rent A Car şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilrisiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın KİRALIK ARAÇ Sayfasındadır....

Adana Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri, Taro, budget, avis, sixt, europcar, enterprise, serbey, rentgo, garenta

Adana Havaalanı Otopark :

Adana Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Adana Havalimanı yolcu otoparkı oldukça geniştir. Havalimanı Otoparkı Gelen Yolcu salonunun hemen çıkışındandır. Adana Havalimanı Otoparkı Açık Otopark olarak hizmet vermektedir.

Adana Havalimanı Otopark ücretleri ve iletişim bilgileri için sitemizin OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Adana Havalimanında Otopark ücreti ne kadar?

ADANA HAVAALANI ULAŞIM , ADANA HAVALİMANINDAN NASIL GİDİLİR?

>> Adana Havalimanından Tarsusa NASIL GİDİLİR? >>>>

>> Adana Havalimanından Mersine NASIL GİDİLİR? >>>>


" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...Adana Şakirpaşa Havalimanı Taksi DurağıAdana Havalimanı Taksi DurağıAdana Havalimanı / Adana Airport


İyi YolculuklaR....

Bilgi ve İletişim için : info@havalimanlari.net

ADANA AIRPORT MAP


Adana Havalimanı Haritası
Adana Airport MapADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 322 435 03 80Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana’nın güney batısında ve şehir merkezine 3,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehir Merkezine en yakın havalimanıdır. Havalimanının coğrafi koordinatları 35°16`49"E, 36°58`56"N enlem ve boylamlarındadır. Adana Havalimanı yaklaşık olarak 21.000 m2 alana sahiptir. Adana Şakirpaşa Havalimanı 1937 yılında hem askeri hem sivil uçuşlara hizmet vermeye başlamıştır. 1956 yılından itibaren ise tamamen sivil uçuşlara yapılmaya başlanmıştır. Adana Havalimanı iç hatlar  terminali 1984 yılında Dış hatlar terminali 1997 yılında hizmete girmiştir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı'nda bir adet pist bulunmaktadır ve pistin uzunluğu (05/23) 2750 metre genişliği ise 45 metredir. (2750x45) Adana Şakirpaşa Havalimanı’nın  IATA kodu : ADA ve ICAO kodu : LTAF şeklindedir. Adana Havalimanı’ndan  hem İç hatlar uçuşları  hem dış hatlar uçuşları gerçekleşmektedir. Adana Havalimanı’nı kullanarak bir çok şehir ve ülkeye doğrudan uçabilirisiniz.  Ankara, İstanbul,  Antalya,  İzmir, Trabzon, Diyarbakır  gibi şehirlere direk uçuşlar yapılmaktadır. Almanya , Kıbrıs gibi ülkelere de direk uçuş bulunmaktadır. Adana Havalimanı Yolcu trafiğine göre Türkiye’nin 6. Avrupa’nın ise 77. büyük havalimanıdır. 2022 yılında iç hatlar ve dış hatlar olarak toplam 3.871.433 yolcuya, 2023 yılında da 4.713.817 yolcuya hizmet vermiştir.

ADANA ŞAKİRPAŞA HAVALİMANINDAN GÖRÜNTÜLER


Adana Havalimanı
Adana Havalimanı İç Hatlar


Adana Havalimanı İç Hatlar Otopark
Adana Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar Otoparkı


Adana Havalimanı İç Hatlar / Dış Hatlar
Adana Havalimanı İç Hatlar / Dış HatlarÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye