Konya Havalimanı Havaalanı Airport

Konya Havalimanı (KYA)
Konya Airport (KYA)

Konya  Havaalanı Telefon Numarası

Konya Havalimanı Telefon Numarası

+90 332 239 13 43


Resmi Web Sitesi

Konya Havalimanı Başmüdürlüğü

Güncelleme:18.02.2024


KONYA HAVALİMANI (KYA) BİLGİLERİ
Konya Havalimanının bulunduğu şehir: Konya Merkez
Konya Havalimanının Şehre Uzaklığı: 18 Kilometre, Karamana Uzaklığı: 127 km
Konya Havalimanı Saat Dilimi :Europe/Istanbul (GMT +2:00)
Konya Havalimanı ICAO KODU: LTAN
Konya Havalimanı IATA KODU: KYA
Konya Havalimanı Coğrafi Koordinatları: 37°58`50"N, 32°33`45"E
Konya Havalimanı Pist(01R/19L - 01L/19R): 3348x45m.
Konya Havalimanı Havaalanı Statüsü: Sivil/Askeri
Konya Havalimanı Hizmete giriş yılı: 2000
Konya Havalimanı e-posta : infokonya@dhmi.gov.tr


Konya Havalimanı - Konya Airport

Konya Havalimanı (Konya Airport) şehir merkezine 18 km uzaklıkta Konya İli Selçuklu ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. ICAO kodu : LTAN, IATA kodu: KYA olup 37°58`50"N, 32°33`45"E koordinatlarında konumlanmıştır. Konya Havaalanı Adresi; Vali Ahmet Kayhan Cd. 42100 Selçuklu / KONYA

Konya Havalimanı pisti 3348x45 m boyutlarında ve beton kaplamadır. Konya Havaalanı 29.10.2000 tarihinde sivil trafiğe hizmet vermeye başlamıştır. 2001 tarihi itibariyle uluslararası hava hudut kapısı olan Konya Havalimanı'nda yurtdışı uçuşları da başlamıştır.

Konya Havaalanı Terminal Binası toplam büyüklüğü: 24.175 m2'dir. Terminal hem İç hatlar hem Dış hatlar olarak hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalinde: 3 adet Cafe/Restaurant, 3 adet  Büfe Satış Standı, 4 adet Araç Kiralama Şirketi Ofisi, 1 adet Sağlık Birimi, THY, Anadolujet, Pegasus, SunEkspress ve Havaş firmalarına ait ofisler bulunmaktadır.

Konya Havalimanı/Airport İç Hatlar OfislerKonya Havaalanı İç Hatlar Terminali


KONYA HAVAALANI ULAŞIM VE OTOPARK

Konya Havaalanı Havaş Otobüsleri :

Konya Havalimanı'ndan Şehir Merkezine ve Karaman'a gitmek için Havaş Otobüslerini kullanabilirsiniz. Havaş Otobüsleri Konya Havaalanına inen her uçak için hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı'ndan Havaş Otobüslerini kullanarak, Şehir Merkezine, Otogara, Alaaddine, Kulesiteye, Anıt Meydanına rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Konya Havaalanı Havaş Otobüslerinin Hareket Saatleri, Güzergahları, Durakları ve Bilet fiyatları gibi ayrıntılı bilgileri Sitemizin HAVAŞ sayfasında bulabilirsiniz.


Konya Havaalanı Havaş Havaş Otobüsleri Konya Havaalanı

Konya Havalimanı Belediye Otobüsü :

Konya Havalimanında Belediye otobüsleri hizmet vermemektedir. KonyaŞehir Merkezine ve Şehir Merkezinden de Konya Havalimanı'na karşılıklı olarak Havaş Otobüsleri Hizmet vermektedir.

Konya Havaş otobüsleri ile Şehrin pek çok yerine kolayca ulaşabilirsiniz. Havaş Havalimanı Otobüsleri hakkında ayrıntılı bilgiye Web Sitemizin HAVAŞ sayfasından ulaşabilirsiniz.

Konya Havaalanı Taksi :

Konya Havalimanı Taksileri, İç Hatlar Terminali ve Dış Hatlar Terminali yolcu çıkışlarının önünden 24 saat hizmet vermektedir. Konya Havalimanı'ndan gideceğiniz yere taksi ile ulaşmak istediğinizde yaklaşık km üzerinden taksi şöförlerinden bilgi alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Taksiler Hakkında Ayrıntılı Bilgileri, Taksimetre fiyatlarını, Yaklaşık ücretleri, Telefon Numaralarını Web Sitemizin TAKSİ sayfasından kolayca öğrebilirsiniz.

Konya Havaalanı Taksi / Konya Airport TaxiKonya Havaalanı Taksi ve Konya Havalimaı Taksi Ücretleri


Konya Havaalanı Araç Kiralama Şirketleri :

Konya Havalimanı'na indiğiniz zaman gelen yolcu çıkışlarında Oto Kiralama Şirketlerinini diğer adıyla Rent A Car firmalarının ofislerini görebilirsiniz.

Konya Havalimanında bulunan Rent A Car şirketlerininden bütçenize ve zevkine uygun araçları kolayca rezervasyon yaptırabilir veya direk kiralayabilrisiniz. Ayrıntılı bilgi Web sayfamızın Konya Havalimanı KİRALIK ARAÇ Sayfasındadır....

Konya Havaalanı Otopark :

Konya Havalimanı'nda araçlar için otopark alanı mevcut olup uygun fiyatlara otopark seçenekleri bulunmaktadır.

Konya Havalimanı araç otoparkı oldukça geniştir. Konya Havalimanı Otoparkı açık otopark olarak hizmet vermektedir.

Konya Havalimanı Otopark ücretleri ve konya havaalanı otopark iletişim bilgileri için sitemizin Konya Havalimanı OTOPARK sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

" havalimanlari.net " olarak Sizlere İyi Yolculuklar Dileriz...Konya Havaalanı Otopark / Konya Airport OtoparkKonya Havaalanı Otopark / Konya Airport ParkingÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri Havaş otobüs Servisini telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.


havalimanlari.net, Sizlere İyi Yolculuklar Diler...

Konya Havalimanı Telefon Numarası, iletişim, Konya Havalimanı Ulaşım ve Otopark Bilgileri, Konya Havalimanı iletişim, Konya Havalimanı pist uzunluğu, Konya Havalimanı uçuş bilgileri, Konya havaalanı uçuş bilgisi, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Konya Havalimanı Bilgileri....KONYA AIRPORT MAP


Konya Havalimanı Haritası
Konya Airport map
KONYA HAVAALANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 332 239 13 43KONYA HAVALİMANI-HAVAALANI UÇUŞ BİLGİLERİ
KONYA AIRPORT FLIGHT INFORMATION

Konya Havalimanı Uçuş Bilgileri, Konya Havalimanı Uçuş Bilgisi, Konya Havalimanı Uçuş Ekranı, Konya Havaalanı Uçak Seferleri, Konya Havalimanı İç Hatlar, Dış Hatlar Uçak Saatleri

Konya Airport Flight Information, Konya Airport Flight Screen, Konya Airport Flight Services, Konya Airport Domestic Flight, International Flight Timetables


KONYA HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

Konya Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Konya Havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Konya Havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Konya Havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Konya Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Konya Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri.

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Havalimanı işletmecisinden (DHMİ) veya Havayolu Şirketlerinden öğreneniniz.

Konya Havalimanı'na İniş yapan uçaklar için "Varışlar", Konya Havalimanından Kalkış yapan uçaklar için ise "Kalkışlar" tabosundan bakabilirsiniz..

Konya (KYA) Havalimanı Geliş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Konya (KYA) Havalimanı Gidiş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.


Önemli: Burada yayınlananlar bilgilendirme amaçlıdır. Ayrıntılı bilgiyi havayolu şirketlerinin web adresinden veya telefon numaralarından öğreniniz. İyi Yolculuklar....Konya  Havalimanı Konya Havaalanı / Konya Airport

Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.
www.havalimanlari.net
Copyright © 2018 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye