havalimanlari.net / İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Izmir Adnan Menderes Uçuş Bilgileri flight information - Türkçe İzmir Adnan Menderes Uçuş Bilgileri flight information - İngilizce 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı (ADB)
İzmir Adnan Menderes Airport (ADB)

İzmir Adnan Menderes Havaalanı telefon Numarası

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Telefon Numarası

+90 232 455 00 00

Resmi Web Sitesi

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Başmüdürlüğü


TAV İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Güncelleme:29.06.2024

İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI UÇUŞ BİLGİLERİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde İzmir Adnan Menderes havalimanı'ndan kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

İzmir Adnan Menderes havaalanı uçuş bilgi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri . İzmir Havalimanı Dış hatlar geliş, İzmir Havalimanı İç harlar Geliş Uçuş bilgileri.

Önemli: havalimanlari.net, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Uçuş Bilgilerine Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Havalimanı işletmecisinden (DHMİ) veya Terminal İşletmeci olan TAV İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan öğreniniz. öğrenebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes (ADB) Havalimanı'na İniş yapan ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Kalkış yapan uçuşları aşağıda görebilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes (ADB) Havalimanı Geliş

Not: Yukarıda verilen adnan menderes havalimanı uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

İzmir Adnan Menderes(ADB) Havalimanı Gidiş

Not: Yukarıda verilen adb uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.İzmir Adnan Menderes (ADB) Havalimanı İç Hatlar Terminaliİzmir Adnan Menderes (ADB) Havalimanı İç Hatlar Terminali

havalimanlari.net Sizlere İyi Yolculuklar diler…


İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Karşıyaka'ya Nasıl Gidilir?

Karşıyaka'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?


İzmir Havalimanı Ulaşım, İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Nasıl Gidilir?

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Alaçatı'ya Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Alaçatı Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Alsancak'a Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Alsancak Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Şehir Merkezi Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Aydın'a Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Aydın Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Çeşme'ye Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Çeşme Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Karşıyaka'ya Mavişehir'e Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Karşıyaka / Mavişehir Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Kuşadası'na Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Kuşadası Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Manisa'ya Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Manisa Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Nazilli'ye Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Nazilli Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Söke'ye Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Söke Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan Urla'ya Nasıl Gidilir? İzmir Havalimanı Urla Ulaşım
...... 'den İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Alsancak'tan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Alaçatı'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Aydın'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Çeşme'den İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Karşıyaka'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Kuşadası'ndan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Manisa'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Mavişehir'den İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Nazilli'den İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Söke'den İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Şehir Merkezi'nden İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?
Urla'dan İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na Nasıl Gidilir?

İzmir-Adnan-Menderes-Havalimanı-İç-Hatlar-Terminaliİzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir şehir merkezine 18 km uzaklıkta, güneydoğu istikametinde yer almakta olup  Gaziemir ilçesine 3 km mesafededir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı, en yakın yerleşim birimi olan Gaziemir ilçesinin bitişiğindedir.
ICAO Kodu: LTBJIATA kodu: ADB şeklindedir. Pist uzunlukları 3240m ve genişlikleri 45 m olan iki adet pist bulunmaktadır. Pistlerin istikametleri sırasıyla 16L/34R ve 16R/34L olrak konumlandırılmıştır. Coğrafi Koordinatları: 38°17`21"N, 27°09`18"E enlem ve boylamındadır. 16L/34R pist yüzeyi Kompozit  ve 16R/34L pistinin yüzeyi ise beton kaplamadır.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın Tarihçesi: Havalimanı açılmadan önce İzmir ve çevresine gerek sivil ve gerekse askeri uçaklar için Çiğli Askeri Havaalanı hizmet vermekteydi.
80 ‘li yıllarda ülke turizmine paralel olarak havacılık sektörünün süratle gelişmesi nedeniyle bu bölgede yeni bir sivil havalimanı inşa edilmesi ihtiyacı doğmuş ve bu doğrultuda 17 Kasım 1987 tarihinde DHMİ Adnan Menderes Hava Limanı hizmete açılmıştır. Dönemin şartlarına uygun olarak inşa edilen havalimanında ilerleyen yıllarda özel havayolu şirketlerinin kurulması ve uçuşlarına başlaması nedeniyle terminal ve apron kapasite yetersizliği kendini göstermeye başlamıştır. Bu ihtiyacı karşılama kapsamında DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale neticesinde Yap-İşlet-Devlet modeli ile TAV konsorsiyumu tarafından inşa edilen İç Hatlar Terminali 23.03.2014 tarihinde açılmıştır. DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihale neticesinde Yap-İşlet-Devret modeli ile TAV Konsorsiyumu tarafından inşa edilen Dış Hatlar Terminali 09.09.2006 tarihinde hizmete açılmıştır.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı  İç Hatlar Terminali:
İç Hatlar; terminal binası oturma alanı: 60.000, terminal binası toplam alanı: 200.000 m2, 20 milyon yolcu/yıl kapasitelidir.
İç Hatlar Terminal binasına ait otoparkın kullanım alanı 83.130 m2 olup, 2523 araç kapasitesine sahiptir. VIP terminalinin otopark kullanım alanı 3.300 m2 ve CIP araç otopark alanı 8700 m2 olup, VIP 126 araç, CIP/Genel Havacılık Terminali 347 araç kapasitelidir. Bunlara ilave olarak ayrıca, 30 araç kapasiteli otobüs açık park alanı mevcuttur.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminal binasında; İç hat geliş-gidiş salonları ile VIP salonu, CIP salonu, kafeteryalar, restoranlar, satış mağazaları, hediyelik eşya satış yerleri, gazete bayisi, banka hizmeti, araç kiralama diğer adıyla rent a car ofisleri, havayolu şirketlerine aitofisler  ve Havalimanı oteli bulunmaktadır.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali:
Dış Hatlar Terminal binası kullanımalanı 32.000 m2, toplam alanı 110.000 m2 olup, 10 milyon yolcu/yıl kapasitelidir.
Dış Hatlar Terminal binasına ait araç otopark alanı 69.168 m2 olup, 2237 araç kapasitelidir. Buna ilave olarak,80 araç kapasiteli otobüs açık park alanı mevcuttur.
Dış hatlar terminal binasında;Dış hat geliş-gidiş salonları ile VIP salonu, CIP salonu, sağlık hizmeti, kafeteryalar, lokantalar, gümrüksüz satış mağazaları, hediyelik eşya satış yerleri, PTT, banka, turizm danışma, araç kiralama (rent a car) ofisleri ve havayolu şirketlerine ait bürolar bulunmaktadır.

havalimanlari.net ekibi olarak Sizlere İyi Yolculuklar dileriz....

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı - İzmir Adnan Menderes Airport

 

havalimanlari.net Sizlere İyi Yolculuklar diler....

İzmir Havalimanı Uçuş bilgileri, İzmir Havaalanı Uçuşlar, İzmir Havalimanı Uçuş Saatleri 2024, İzmir Havalimanı Uçuş Bilgi ekranı, izmir havaalanı canlı uçuş takip, İzmir Havalimanı Uçak geliş saatleri, İzmir Havalimanı iniş saatleri, İzmir Havaalanı uçuş bilgisi, İzmir Havaalanı giden uçuşlar, izmir havaalanı gelen uçuşlar, İzmir uçuşlar, izmir uçak saatleri, Havalimanı Uçak saatleri, İzmir uçak saatleri, izmir uçuşlar, Adnan Menderes Havalimanı Uçuş Bilgileri ve daha fazlası...
Bu sitede yer alan veriler sadece bilgilendirme amaçlıdır. IZMIR AIRPORT MAP


İzmir Adnan Menderes Havalimanı Haritası
izmir adnan menderes airport map
İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 232 455 00 00İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı, şehir merkezine D550 üzerindeki Akçay Caddesi ile bağlıdır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım toplu taşıma araçları ile kolayca yapılabilir.  İç hatlar terminalinin önünden geçen banliyö hattı İZBAN aracılığıyla şehrin kuzey ve güneyine yolcu taşınmaktadır.  Hat üzerindeki Hilal ve Halkapınar istasyonlarından ise İzmir metrosuna aktarma yapılabilmektedir.

Mavişehir istasyonundan kalkan 200, Cumhuriyet Meydanı’ndan 'ndan kalkan 202 ve Bornova metro istasyonundan kalkan 204 numaralı ESHOT otobüsleri havalimanına 24 saat ulaşım sağlamaktadır.

Havaş servis otobüsleri ise İzmir'in Çeşme, Karşıyaka ve Konak ilçeleri ile Manisa, Aydın, Söke ve Kuşadası ilçelerine havalimanından yolcu taşımaktadır.

Ayrıca İzmir havalimanında Taksiler, Havalimanı Transfer Firmaları ve Araç kiralama firmaları hizmet vermektedir. Ulaşım konusundaki ayrıntılı bilgilere sitemizin ilgili sayfalarından kolayca erişebilirsiniz.
Havalimnalari.net ailesi Sizlere İyi Yolculuklar diler…


İZMİR ADNAN HAVALİMANINDAN GÖRÜNTÜLER

İzmir Adnan Menderes Havalimanı
İzmir Havalimanı İç Hatlar


İzmir Havalimanı İç Hatlar / Dış Hatlar
İzmir Havalimanı İç Hatlar / Dış HatlarÖnemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
facebook havalimanlariInstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye