Sabiha Gokcen Havalimani, havalimanlari.net

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Lviv Turu ile Dolu Dolu Bir Tatil Geçirebilirsiniz!

Güncelleme:19.04.2024

Lviv Turu ile Dolu Dolu Bir Tatil Geçirebilirsiniz!

Lviv_yurtdışı_turu
Lviv'den manzara

Ukrayna hakkındaki alışılagelmiş tüm algıları yerle bir eden şehir. Evet tahmin edeceğiniz üzere Lviv kentinden bahsediyoruz. Lviv, Ukrayna’nın sanat, kültür ve bilim alanında en gelişmiş şehirlerinden biri. Ancak bu demek değil ki eğlence yok, keyif yok. Hepsi Lviv’de fazlasıyla mevcut. Vizesiz ve hatta pasaportsuz giriş yapabileceğiniz için Lviv turu kaçırılmaması gereken bir fırsat gibi adeta. Yıl boyunca işe gidip gelmekten yorulan ve bitkin hâle düşen zihninizi canlandırmanın tam vakti! Eski Sovyet şehri Lviv, tüm ihtişamı ve enerjisiyle sizleri bekliyor olacak. Peki, Lviv tatilinde ne yapılmalı, nereler görülmeli ve nelere dikkat etmeli? Tüm bunlar için Ytur öncülüğünde hazırladığımız rehber niteliğindeki yazımız sizlere yardımcı olacak. Herkes hazırsa, macera başlasın!

1. Bunları Okumadan Lviv Turuna Çıkmayın! Daha önce Ukrayna veya Rusya gibi soğuk iklim şartlarına sahip ülkelere gitmediyseniz bu kısmı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü Lviv, kış aylarında hayal ettiğinizden çok daha soğuk bir şehir oluyor. Ukrayna’nın kuzeybatısında konumlanan şehir, dondurucu soğukları ve uzun süren kar yağışlarıyla meşhur. Bu nedenle çabuk üşüyen biriyseniz Lviv turu için bahar veya yaz mevsimlerini tercih etmeniz uygun olacaktır. Ancak kış haricindeki diğer dönemler tahmin edeceğiniz gibi Lviv’in en hareketli olduğu zamanları. Bu nedenle şehrin kalabalık olmasını dert etmemeniz gerekiyor. Kış aylarında daha sakin ve ekonomik olan Lviv, özellikle Noel kutlamaları sırasında bambaşka bir atmosfere bürünüyor.

2. İçinizi Rahatlatacak Bir Bilgi: Lviv Oldukça Ekonomik!
Ukrayna’da para birimi olarak grivna kullanılıyor. Bu nedenle fiyatları euro veya dolar bazlı olarak düşünmenize gerek yok. Tabi ki euro ve dolar da kabul ediliyor ancak ülkenin resmî para birimi olarak grivnayı baz almanız, tatiliniz için daha doğru hesap yapmanıza yardımcı olacaktır. Avrupa ülkelerine nazaran “Çok ucuz” diyebileceğiniz kadar bir fiyat farkı söz konusu. Ancak siz yine de bütçenizi kontrollü yönetmeyi bırakmayın. Hem belli mi olur? Bütçenizi belki tatil dönüşü hediyelik alışveriş kısmında kullanmayı tercih edebilirsiniz. Hiç fena bir fikir değil. Özellikle çikolata mağazası Roshen’dan çıkarken aldığınız ürünleri valize nasıl sığdıracağınızı düşünürken bulabilirsiniz kendinizi.

3. Lviv Turunun Olmazsa Olmazları: Bu Yerleri Görmeden Dönmeyin!
Lviv turu ile bambaşka kültürlere tanıklık ederken bir gezi rotası çizmeniz tatilinizi daha avantajlı hâle getirebilir. Mesela gezilerinize Rynok Meydanı’ndan başlayabilirsiniz. Şehrin kalbi olarak nitelendirebileceğimiz meydan, aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor. Gün boyunca hareketin eksik olmadığı meydanın çevresinde günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok tesis bulunuyor. Sıra sıra dizilen binaların mimarisi ise insanı cezbedecek nitelikte. Meydan çevresinde gezerken mutlaka bir kahve keyfi yapmalısınız.
Rynok Meydanı’ndan itibaren Lviv’in gezilecek yerlerini aşağıya listeliyoruz;
·        Latin Katedrali: Meydana oldukça yakın konumda olan katedral, gotik, barok ve rönesans akımlarının harmanlandığı eşsiz bir mimariye sahip. Ortaçağ dönemindeymişsiniz gibi bir hissiyata kapılabileceğiniz katedralin içini mutlaka gezin.
·        Ermeni Kilisesi: Ermenilerin yoğun olduğu bir şehir olan Lviv’de tabi ki bir Ermeni Kilisesi bulunuyor. UNESCO tarafından koruma altına alınan kilise, muazzam mimari ögelere sahip.
·        Lviv Opera ve Bale Tiyatrosu: Lviv’in en ikonik yapılarından biri. Zaten yaklaştıkça görkemli yapısıyla kendini belli eden bir eser. Özellikle akşam saatlerindeki ışıklandırmasıyla birlikte aklınızı başınızdan alabilecek nitelikte olan binada gündüz çeşitli gösteriler yapılıyor. Vakit bulursanız mutlaka etkinliklere katılım gösterin.
·        Potocki Sarayı: Lviv’in bir başka gösterişli yapısı Potocki Sarayı. Barok mimarisiyle inşa edilen saray günümüzde sanat galerisi olarak hizmet veriyor. Kültür-sanat gezileri için birebir.
Lviv’de kış tatili yapıyorsanız ve vaktiniz varsa kente yalnızca yaklaşık 3 saatlik mesafede yer alan Bukovel’i de tur rotanıza ekleyebilirsiniz. Bukovel turu ile ülkenin en iyi tesislerinden birinde kayak yapmanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Bukovel’in karlarla kaplı haline gönlünüzü kaptıracağınıza eminiz.

4. Lviv’de Ulaşımı Dert Etmeyin!
Lviv’de gezilecek yerler hemen hemen birbiriyle yakın konumlarda. Bu yüzden “Bir yerden başka bir yere nasıl gideceğim?” gibi bir derdiniz olmasın. Şehrin turistik destinasyonları arasındaki en büyük mesafe ortalama 15 dakika civarında. Eğer uzak bir konuma gitmeniz gerekiyorsa da Uber gibi ulaşım alternatiflerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda şehrin içerisinden geçen tramvayı tercih edebilir, ulaşımı daha ekonomik bir şekilde halledebilirsiniz.İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Resimleri

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı / Istanbul Sabiha Gokcen Airport


İstanbul Sabiha Gökçen Airport
İstanbul Sabiha Gökçen Airport

Sabiha Gökçen Havalimanı Telefon Numarası:

  444 3 729
+90 216 588 88 88

Vale Park hizmeti için; 0216 588 88 46 veya 0216 588 88 52 numaralı telefonlardan iletişime geçmelisiniz.


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Terminalleri ve İç hatlar terminali
Otopark ücretlerini hesaplama
 içinLütfen tıklayınız.

İstanbul Sabiha Gökçen Airport
Istanbul Sabiha Gökçen (SAW) Airport

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
instagram havaalanlariİnstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye