havalimanlari.net / Ağrı Havalimanı

Ağrı Havalimanı

AĞRI AHMED-İ HANİ HAVALİMANI
AGRI AIRPORT

Güncelleme:01.01.2024

TÜRK bayrağı
Ağrı Havalimanı (AJI)
Agri Airport (AJI)

Ağrı Havalimanı telefon no Ağrı Havalimanı
Telefon no

+90 472 216 04 02 
Resmi Web Sitesi
Ağrı Havalimanı Müdürlüğü
Ağrı Havalimanı Bulunduğu Şehir: Ağrı
Ağrı Havalimanı Saat Dilimi: Istanbul (GMT +2:00)
Ağrı Havalimanı Coğrafi Koordinatı: 39°38`51"N
43°01`43"E
Ağrı Havalimanı Statüsü: Sivil
Ağrı Havalimanı Şehre Uzaklık: 8,5 kilometre
Ağrı Havalimanı IATA KODU: AJI
Ağrı Havalimanı ICAO KODU: LTCD
Ağrı Havalimanı Pist (16/34): 3000x45 mt
Ağrı Havalimanı Hizmete giriş yılı: 1997
Ağrı Havalimanı Terminal İşletmecisi: DHMİ
 e-posta : infoagri@dhmi.gov.tr

AĞRI HAVALİMANI-HAVALANI İÇ VE DIŞ HATLAR UÇUŞ BİLGİLERİ:
AGRI AIRPORT FLIGHT INFORMATION

Ağrı Havalimanı Uçuş Bilgileri, sayesinde Ağrı Havalimanından kalkış ve iniş yapan uçakları izleyebilir ve takibini yapabilirsiniz. Ağrı Havalimanı iç ve dış hat uçuş saatlerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Uçuş Bilgi Ekranını Yenilemek İçin F5 tuşuna basınız.

Ağrı Havaalanı uçuş bilgisi ekranı ile uçuşları takip ederken Kalkışlar seçeneği ile kalkış yapan uçakları, Varışlar seçeneği ile de iniş yapan uçakları takip edebilir varsa rötar ve gecikme bilgilerini görebilirsiniz. Ağrı Havaalanı canlı uçuş bilgileri ekranı. Ağrı Havalimanı Uçak kalkış ve iniş saatleri.

Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir. Bilgilerin doğruluğunu ilgili Havayolu şirketlerinden veya Devlet Havaalanı İşletmesi (DHMİ) 'den öğrenebilirsiniz.

Ağrı Havalimanı'na İniş yapan uçaklar için "Varışlar", Havaliman'ından Kalkış yapan uçaklar için ise "Kalkışlar" tablosuna bakabilirsiniz.

Ağrı (AJI) Havalimanı Geliş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur. 

Ağrı (AJI) Havalimanı Gidiş Uçuş Bilgi Ekranı

Not: Yukarıda verilen uçuş bilgileri "Avionio" firması tarafından sağlanmış olup içeriği ve bilgilerin doğruluğu hakkında "havalimanlari.net"in herhangi bir sorumluluğu ve yükümlülüğü yoktur.


AĞRI HAVALİMANI- ADIYAMAN AIRPORT

Ağrı ilinde bulunan Ağrı havalimanı 1994 yılında yapılmıştır. Ağrı ilinin 8,5 km Güneyinde yer alan havalimanı yaklaşık olarak 1.500.000 m2 bir alana kurulmuştur. Yapımı tamamlandıktan sonra ise 1997 yılında hizmete açılan havalimanı pistinin büyük gövdeli uçak seferlerine uygun olmaması nedeni ile 2009 yılında hava trafiğine kapatılarak yenilenmiştir. Yıllık yolcu kapasitesi yıllık ortalama 300 bin olup, pisti 3000 metre uzunluğunda ve 45 metre genişliğindedir. Coğrafi koordinatları 39°38`51"N, 43°01`43"E şeklindedir.

Ağrı havalimanı 2015 yılının Temmuz ayı’nda Ağrı Ahmed’i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiş ve şuanda bu isimle faaliyetlerine devam etmektedir. Ağrı Havalimanı şehir merkezine 9 km uzaklıktadır. Ulaşım ise, taksi başta olmak üzere, Ağrı Belediyesi tarafından düzenlenen otobüs seferleri ile oldukça kolaydır. Havalimanında 100 araç kapasiteli açık otopark mevcut olup, kapalı otopark inşaatı ise devam etmektedir. Ağrı Havalimanı açıldıktan sonra haftada İstanbul’a ve Ankara’ya 7’şer sefer düzenlemekte olup, toplamda 14 sefer düzenlemektedir. Havalimanının güvenliğinin sağlanması adına ise havaalanı mücavir sahası sınırları tel örgü ile kapatılmıştır.

Erzincan  Havalimanı

 

Ağrı Havalimanı'ndan sadece İç hat uçuşları yapılmakta olup Anadolujet firması Ankara'ya, Türk Havayolları ise İstanbul'a seferler düzenlemektedir. Ağrı Havalimanından Dış Hat Uçuşları yapılmamaktadır.

 

İyi YolculuklaR....

İletişim ve Bilgi için : info@havalimanlari.net


AGRI AIRPORT MAP


Ağrı Havalimanı Haritası
Agri Airport Map


Ağrı Havalimanı - Agrı Airport

Ağrı Havalimanı
Kayıp ve Buluntu Eşya
AĞRI AHMEDİ HANİ HAVALİMANI DANIŞMA TELEFON NUMARASI:

+90 472 216 04 02AĞRI HAVALİMANINDAN GÖRÜNTÜLER


Ağrı Havalimanı Araç Kiralama Şirketleri Ofisleri
Ağrı Havalimanı / Agri Airport
Ağrı Havalimanı Kiralık Araç Rent A Car Firmaları Ofisleri
Ağrı Havalimanı

 

 

 
Önemli: Buradaki veriler bilgilendirme amaçlı olup değişiklik göstrebilir kesin bilgileri telefonla arayarak ulaşmanız gerekmektedir. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
Instagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye