Trabzon havalimanıTrabzon Havalimanı (TZX)
(Trabzon Airport)

Trabzon Havalimanı telefon no Trabzon Havalimanı Telefon No:
 0462 328 09 40-49
 0462 325 99 52
Resmi Web Sitesi Trabzon Havalimanı Başmüdürlüğü
Bulunduğu şehir Trabzon IATA KODU TZX
Saat Dilimi Europe/Istanbul (GMT +2:00) ICAO KODU LTCG
Coğrafi Koordinatları 40°59`45"N, 39°47`07"E

Pist

2640x45 m.
Hizmete giriş yılı 1957    
Havaalanı Statüsü Sivil    
Şehre Uzaklık 6 kilometre    
e-posta infotrabzon@dhmi.gov.tr    

TRABZON HAVALİMANI-AİRPORT

Trabzon Havalimanı aralıksız seferleri ile faaliyetlerine devam etmektedir. İstanbul başta olmak üzere, Antalya, İzmir, Adana, Ankara, Kocaeli, Bursa ve daha birçok ile seferleri bulunmaktadır. Terminal binası toplam büyüklüğü ise 23.745 m2 olup, Coğrafi koordinatları ise 40°59`45"N, 39°47`07"E dir.
Havalimanı’na ulaşım ise oldukça kolaydır. Şehir Merkezi, Migros, Kilpa, Beşirli, K.Yaka kavşağı, Uzunkum, Yavuz Selim Bulvarı, Tanjant Erdoğdu Kavşağı, Tanjant yolu bölgelerinden havalimanına servisler kalkmaktadır. Yolculuk süresi ise kalkış noktalarından 30 dakika sürmektedir. Havalimanı’nın şehir merkezine uzaklığı 6 km olup, havalimanında 2640x45 metre boyutunda piste sahiptir. Türkiye’nin denize paralel tek havalimanı olma özelliğine sahip Trabzon Havalimanı şuanda en işlek havalimanları arasında yer almaktadır.

1957 yılında trafiğe açılan Trabzon Havalimanı 660x120 m ebatlarında Aprona sahiptir. Ayrıca, aynı anda 14 büyük gövdeli uçak park kapasitesine de sahip olan havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere 7/24 hizmet vermektedir. İç hatlar terminali 14.035 m2, dış hatlar terminali ise 9.710 m2 büyüklüğünde olup, yıllık yolcu kapasitesi 3,5 Milyondur. Yeni iç hatlar terminali hizmet binası ve otoparkı ise 2008 yılında hizmete girmiştir.

Trabzon Havalimanı'na ulaşım rahattır. Trabzon Havalimanı'nda 24 saat hizmet veren Taksilerle, Havaş Otobüsleri ile veya kiralayacağınız rent a car araçlarıyla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Trabzon Havalimanı Ulaşım ve Otopark hakkındaki ayrıntılı bilgileri sitemizin illgili sayfalarında bulabilirsiniz.

havalimanlari.net Siz Değerli Yolculara İyi Yolculuklar Diler...

 

 

 

 

Trabzon Havalimanı telefon no, Trabzon Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Trabzon Havalimanı statüsü, Coğrafi koordinatları, Trabzon Havalimanı iletişim, Trabzon Havalimanı pist uzunluğu, Trabzon Havalimanı uçuş bilgileri, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Trabzon Havalimanı Bilgileri....

ÖNEMLİ: Web sitemiz, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir


Trabzon Havalimanı Havaş Otobüs Saatleri, Güzergahı, Durağı

TRABZON HAVALİMANI HAVAŞ


Trabzon havaalani taksi

TRABZON HAVALİMANI TAKSİ


Trabzon havalimani otopark parkingTRABZON OTOPARK ÜCRETİ


Trabzon Havalimani rent a car

TRABZON HAVALİMANI ARAÇ KİRALAMA


Trabzon Havalimani rent a car

TRABZON HAVALİMANI TRANSFER

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
instagram havaalanlariİnstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlari.netfacebook Site Haritası Antalya / Türkiye