TÜRK bayrağı, Gazipaşa Alanya Havalimanı Antalya Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP)
(Antalya Gazipaşa-Alanya Airport)

Gazipaşa Alanya Havalimanı telefon no

Antalya Gazipaşa-Alanya Havalimanı Telefon No
+90 242 582 71 26 – 7
+90 242 582 74 26 - 7

Resmi Web Sitesi TAV Antalya Gazipaşa-Alanya Havalimanı
Bulunduğu şehir Antalya Gazipaşa-Alanya IATA KODU GZP
Saat Dilimi Europe/Istanbul (GMT +2:00) ICAO KODU LTFG
Coğrafi Koordinatları 36°17`57"N, 32°18`05"E"

Pist

2350x45 m.
Hizmete giriş yılı 2009    
Havaalanı Statüsü Sivil    
Şehre Uzaklık Alanya :40 km, Gazipaşa:7 km, Anamur: 80 km, Kestel:35 km, Antalya:180 km e-posta gazipasa@tav.aero


Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde muhteşem plajların arasında bulunan Gazipaşa Alanya Havalimanı en uzak plajlara dahi 2 saat uzaklıktadır. Alanya'ya 45 km uzaklıkta olan havalimanı 2 Bin 144 metre kapalı terminal binası ve 105 araçlık otoparkı ile faaliyetlerine devam etmektedir. Havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Havaş otobüsleri ile havalimanına gidiş gelişler belli saatlerde yapılmaktadır. Alanya Otogarı, Tosmur Belediyesi önü, Kargacık Dinler otel, Metro kavşağı, Ticaret odası önü ve Mahmutlar Belediye Kavşağı’ndan Havaş otobüsleri yolcu taşıma hizmeti vermektedir.

36°17`57"N, 32°18`05"E" Coğrafi koordinatlara sahip Gazipaşa Alanya Havalimanı Gazipaşa’ya 7 km, Anamur’a 80 km, Kestel’e 35 km ve Antalya’ya 180 km uzaklıktadır. Türkiye’de altından karayolu geçen ilk havalimanı olma özelliğine sahip Gazipaşa Alanya Havalimanı terminal içinde bulunan kargo, taksi, araç kiralama ve Havaş hizmetleri ile yolcularına kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir. Aslında hala Alanya-Gazipaşa Havalimanı olarak bilinen havalimanı Devlet Planlama Teşkilatı bünyesinde bulunan Planlama Kurulu’nda Gazipaşa Alanya Havalimanı olarak geçmektedir. Havalimanı’nın güvenliliğini bozan tek şey ise inen uçakların dağlar yüzünden tekrar yükselmek için yeterli mesafeye sahip olmamalarıdır. Bu sorunda Pist boyunun uzatılması ile aşılmış gibi görünmektedir. Yeni Pist uzunluğu 2350 metredir.

Gazipaşa Alanya Havalimanı ulaşım hizmetleri konusundaki bilgileri sitemiz ulaşım ve Otopark sayfaalrından öğrenebilisiniz.

havalimanlari.net, Siz değerli yolculara İyi ve Güvenli Yolculuklar diler...

 

Gazipaşa Havalimanı Uçuş Bilgileri UlaşımGazipaşa Havalimanı İç Hatlar ve Dış Hatlar - Gazipaşa Airport

 

Alanya Gazipaşa HavaalanıGazipaşa Havalimanı - Gazipaşa Airport

 

Antalya Gazipaşa Alanya Havaalanı Airport Flughafen flyplass lentokenttäGazipaşa Havalimanı Giriş Nizamiye- Gazipaşa Airport

 

Antalya Gazipaşa-Alanya Havalimanı-Havaalanı telefon no, Gazipaşa-Alanya Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Gazipaşa-Alanya Havalimanı statüsü, Coğrafi koordinatları, Gazipaşa-Alanya Havalimanı iletişim, Gazipaşa-Alanya Havalimanı pist uzunluğu, Gazipaşa-Alanya Havalimanı uçuş bilgileri, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Gazipaşa-Alanya Havalimanı Bilgileri

Önemli :Bu sitede yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
instagram havaalanlariİnstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye