TÜRK bayrağıGaziantep Havalimanı (GZT)
(Gaziantep Airport)

Gaziantep Havalimanı telefonu Gaziantep Havalimanı Telefon No Resmi Web Sitesi Gaziantep Havalimanı Başmüdürlüğü
+90 342 582 11 11
Bulunduğu şehir Gaziantep IATA KODU GZT
Saat Dilimi Europe/Istanbul (GMT +2:00) ICAO KODU LTAJ
Coğrafi Koordinatları 36°56`52"N, 37°28`44"E

Pist

3000x48 m.
Hizmete giriş yılı 1976    
Havaalanı Statüsü Sivil    
Şehre Uzaklık 20 kilometre    
e-posta infogaziantep@dhmi.gov.tr    


Gaziantep Oğuzeli Havalimanı 1976 yılında hizmete açılmıştır. Gaziantep Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vermek üzere dış hat uçuşlarına 1993 yılında başlamıştır. 2006 yılında hizmete açılan yeni iç-dış hat terminal binası yılda yaklaşık olarak 4 milyon yolcuya hizmet vermektedir. Gaziantep Havalimanı şehirden 20 km uzakta bulunmaktadır. Gaziantep Havalimanı’nın Coğrafi Koordinatları: 36°56`52"N, 37°28`44”E, IATA kodu: GZT ve ICAO kodu: LTAJ şeklindedir.


Gaziantep Havalimanı'nda iki adet pist (10L-28R) bulunmakta olup, pistlerden bir tanesi (10L) acil durumlar için kullanılmaktadır.   Normal şartlarda taksi yolu olarak hizmet vermektedir ancak acil durumlarda pist (10L) olarak kullanılmaktadır.. Toplam 10 adet uçağın park yapabileceği uçak park (apron) yeri mevcuttur.


Gaziantep Oğuzeli Havalimanı D850 karayoluna yakın mesafededir. Gaziantep Havalimanı’ndan Şehir merkezine ulaşım imkanları rahattır. Şehir Merkezine ulaşmak için Gaziantep Büyükşehir Belediye Otobüslerini, Havaş Servis Otobüslerini ve Taksileri kullanabilirsiniz. İsterseniz havalimanında bulunan araç kiralama (rent a car) firmalarından araç da kiralayabilirisiniz. Gaziantep Havalimanı Siz değerli yolcularına ve misafirlerine hizmet verebilmek için gece gündüz  yoğun bir çalışmaktadır. Gaziantep Havalimanın da 400 araç kapasiteli otoparkı mevcuttur.


Gaziantep Oğuzeli Havalimanı’ndan şehir merkezine ve diğer ilçelere ulaşım imkânlarını ve otopark ücretlerini sitemizin ulaşım ve otopark sayfasından öğrenebilirsiniz.Gaziantep Havaalanı Havalimanı Dış Hatlar İç Hatlar Terminali

Gaziantep Havaalanı Havalimanı Dış Hatlar İç Hatlar Terminali

Gaziantep Havaalanı Havalimanı Dış Hatlar İç Hatlar Terminali   Gaziantep Havaalanı Havalimanı Hava Trafik Kulesi

Gaziantep Havaalanı Havalimanı Dış Hatlar İç Hatlar Terminali Giden Yolcu Girişi

Gaziantep Havalimanı-Havaalanı telefon no, Gaziantep Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Gaziantep Havalimanı statüsü, Coğrafi koordinatları, Gaziantep Havalimanı iletişim, Gaziantep Havalimanı pist uzunluğu, Gaziantep Havalimanı uçuş bilgileri, Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Gaziantep Havalimanı Bilgileri...

Önemli :Bu sitede yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
instagram havaalanlariİnstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlari.netfacebook Site Haritası Antalya / Türkiye