TÜRK bayrağıEsenboğa Havalimanı-ANKARA(ESB)
(Esenboğa International Airport (ESB))

Esenboğa Havalimanı telefon no

Ankara Esenboğa Havalimanı Telefon Numarası

+90 312 398 00 00

Resmi Web Sitesi Esenboğa Havalimanı Başmüdürlüğü
+90 312 590 40 00 TAV Esenboğa Havalimanı
Bulunduğu Şehir Ankara IATA KODU ESB
Saat Dilimi Europe/Istanbul (GMT +2:00) ICAO KODU LTAC
Coğrafi Koordinatları; 40°07`41"N, 32°59`42"E Pist1 3400x45 m.
Havaalanı Statüsü Sivil Pist2 3750x60 m.
Şehre Uzaklık 28 kilometre Hizmete giriş yılı 1955
e-posta infoesenboga@dhmi.gov.tr Ankara Esenboğa Havalimanı Başmüd.
info_esb@tav.aero TAV Esenboğa Havalimanı

Ankara Esenboğa Havaalanı İç Hatlar Terminali Ankara Esenboğa Havalimanı - Esenboğa İnternational Airport

Ankara Esenboğa Havalimanı (IATA kodu:ESB ICAO kadu:LTAC ) şehre 28 km uzaklıkta olup 1955 yılında Çubuk Ovası'nda faaliyete geçmiştir. Ankara Akyurt ve Çubuk İlçesi sınırları içerisindedir. Coğrafi koordinatları 40°07`41"N, 32°59`42"E olup birinci pistin(03L/21R) büyüklüğü 3400x45m, ikinci pistin (03R/21L) büyüklüğü ise 3750x60m'dir.

Esenboğa Havalimanı Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada olan ilk ve tek havalimanıdır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan havalimanı bu anlamda en büyük dördüncü havalimanı olmaktadır. Terminallerin İşletmesi TAV Havalimanları tarafından yapılmaktadır.18 pasaport gişesi, yıllık 10 milyon yolcu kapasitesi ve 182 Bin metre karelik alanı ile Türkiye'nin en büyük ikinci terminalidir.

Ankara Esenboğa Havaalanı İç Hatlar Terminali

Meteorolojik koşulların en kötü olduğu durumlarda, yoğun siste dahi uçakların iniş ve kalkış yapılabildiği bir havalimanıdır. Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) yaptığı sınıflandırmaya göre, Havalimanı CATIII katagorisinde hizmet vermeketedir.
Eğer havalimanından kargo gönderecekseniz birçok kargo şirketi hizmet vermektedir. Ayrıca, kooperatif bünyesinde bulunan yüzlerce taksi sayesinde istediğiniz yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’na Aşti-Kızılay hattından hem iç hem de dış hatlara rahatlıkla gidebilirsiniz. Havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. İster Belediye otobüslerini - BelkoAir kullanarak, ister taksi tutarak, ister araç kiralayarak, isterseniz de Havaş otobüsleri ile Esenboğa havalimanı'na gidebilir veya Esenboğa Havalimanından istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Ulaşım ve otopark ile ilgili bilgileri sitemizin ulaşım ve otopark sayfasından kolaylıkla edinebilirsiniz..Ankara Esenboğa Havalimanı Uçak Kalkışı - Take off


Ankara Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali Ankara Esenboğa Havalimanı İç ve Dış Hatlar Terminali

havalimanlari.net ekibi, Sizlere İyi Yolculuklar diler...

 

 

Ankara Esenboğa Havalimanı telefon no, Ankara Esenboğa Havalimanı IATA kodu, ICAO kodu, Ankara Esenboğa Havalimanı Haritası statüsü, Coğrafi koordinatları, Ankara Esenboğa Havalimanı iletişim, telefon no, Ankara Esenboğa Havalimanı pist uzunluğu, Ankara Esenboğa Havalimanı uçuş bilgileri, Ankara Esenboğa Havayolu Şirketleri, Yer hizmetleri kuruluşları, Ankara Esenboğa Havalimanı Bilgileri....

Önemli: Bu sitede yayınlananlar sadece bilgilendirme amaçlıdır. WEB SİTEMİZ, Bu Sitede Yayımlanan ve Yanlış veya Eksik Olduğu Ortaya Çıkan Bilgilere Göre Hareket Edilmesi Sonucu Maruz Kalınan Herhangi Bir Kayıp veya Hasara Yönelik Sorumluluk Kabul Etmemektedir.

www.havalimanlari.net
Copyright © 2016 / Tüm Hakları Saklıdır.
Kullanım Şartları İletişim :
instagram havaalanlariİnstagram Gizlilik Politikası info@havalimanlari.net
facebook havalimanlarifacebook Site Haritası Antalya / Türkiye